Trwa ładowanie...
d2bkm0h

CEDC i Russian Standard zmieniły warunki sojuszu strategicznego

28.12. Warszawa (PAP) - CEDC i Russian Standard podpisały term-sheet w sprawie zmiany warunków sojuszu strategicznego. W wyniku porozumienia CEDC uzyska dostęp do finansowania w...

d2bkm0h
d2bkm0h

28.12. Warszawa (PAP) - CEDC i Russian Standard podpisały term-sheet w sprawie zmiany warunków sojuszu strategicznego. W wyniku porozumienia CEDC uzyska dostęp do finansowania w kwocie do 65 milionów USD (równowartość 200,8 mln zł), a Russian Standard obejmie nadzór nad działalnością operacyjną CEDC - podała CEDC w komunikacie.

W komunikacie podano, że Russian Standard zniesie ograniczenie dotyczące 50 milionów USD w gotówce wcześniej zainwestowanych w CEDC, udostępniając te środki na cele związane z kapitałem obrotowym oraz na ogólne cele korporacyjne.

Russian Standard wyraziła zgodę na udzielenie CEDC nowego kredytu odnawialnego na 15 milionów USD oraz na zapewnienie CEDC do 107 milionów USD nowego kapitału (pomniejszonego o zobowiązania wynikające z nowej linii kredytu odnawialnego), pod warunkiem ogólnej restrukturyzacji kapitałowej CEDC, która uzyska akceptację CEDC i Russian Standard.

Umowa między CEDC i Russian Standard reguluje również bieżące zarządzanie CEDC. Dyrektorzy mianowani przez Russian Standard przejmą odpowiedzialność za działalność operacyjną CEDC za pośrednictwem nowo utworzonego komitetu Rady Dyrektorów CEDC. Natomiast specjalny komitet kierowany przez dyrektorów CEDC niezwiązanych z Russian Standard zachowa kontrolę nad restrukturyzacją struktury kapitałowej CEDC.

CEDC poinformowała też w komunikacie o mianowaniu Granta Wintertona na stanowisko prezesa CEDC z dniem 10 stycznia 2013 r. (PAP)

mto/ osz/

d2bkm0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bkm0h