Trwa ładowanie...
d288ldq
23-01-2017 08:21

Cedrob skupił w wezwaniu 16,98% akcji Gobarto, nie wycofa spółki z GPW

Warszawa, 23.01.2017 (ISBnews) - Cedrob w ramach wezwania skupił 4 720 882 akcji, stanowiących 16,98% kapitału i głosów na WZ Gobarto (d. PKM Duda), podała spółka. Tym samym Cedrob zwiększył zaangażowanie w Gobarto do ok. 83%. Jednocześnie Cedrop zrezygnował z planów wycofania akcji spółki z obrotu na GPW.

Share
d288ldq

Cena kupionych w ramach wezwania akcji wynosiła 7,25 zł za jedną akcję.W wezwaniu uczestniczyli zarówno inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni, czytamy w komunikacie.

"Dzięki wezwaniu Cedrob umocnił pozycję większościowego udziałowca Gobarto (przed wezwaniem kontrolował 66% akcji). Celem Cedrob jest przeprowadzenie w Gobarto szeroko zakrojonego, kilkuletniego planu inwestycyjnego, którego wartość szacowana jest na kilkaset milionów złotych. W jego ramach rozwinięte zostaną m.in. fermy tuczowe i zarodowe, a także zintegrowany łańcuch dostaw, chociażby w obszarze pasz" - czytamy także.

Jednocześnie, Cedrob cofnął wniosek o zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia spółki (zaplanowanego na 7 lutego br.) i wniósł o jego odwołanie. Zgłoszone uchwały dotyczyły m.in. zniesienia dematerializacji akcji Gobarto, wycofania spółki z obrotu giełdowego oraz zmniejszenia wartości nominalnej akcji i jednoczesnego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii B z wyłączeniem prawa poboru.

Odstąpienie od poddania pod głosowanie walnego zgromadzenia wspomnianych uchwał ma związek m.in. z osiągniętymi wynikami zakończonego wezwania (rozwodnienie akcji spółki uzasadnia utrzymanie przez nią statusu spółki publicznej i umożliwienie jej akcjonariuszom obrotu akcjami w ramach rynku giełdowego), jak i trwającymi nadal rozmowami z podmiotami zainteresowanymi współfinansowaniem programu inwestycyjnego Grupy Cedrob oraz Gobarto (na temat wykorzystania innych potencjalnych sposobów finansowania niż poprzez emisję akcji) i pracami nad dokładnym harmonogramem i skalą planowanych inwestycji, podano także.

d288ldq

Cedrob o największy producent mięsa w Polsce. Firma powstała w 1991 r. w Ciechanowie.

Gobarto (dawniej Polski Koncern Mięsny Duda) to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.

(ISBnews)

d288ldq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288ldq
d288ldq