Trwa ładowanie...

Cena ryb nad morzem. Uwaga na nowy haczyk

Nie sama cena ryby w nadmorskiej smażalni wpływa na wysokość rachunku za posiłek. Niby stara prawda, ale można się boleśnie naciąć. Przekonał się o tym nasz czytelnik, który za obiad dla dorosłego i dwójki dzieci zapłacił prawie 200 zł.

Share
Cena ryb nad morzem. Uwaga na nowy haczyk
Źródło: East News
dto1nz5

Od kilku tygodni, odkąd opisaliśmy, ile kosztuje posiłek dla dwóch osób w smażalni w nadbałtyckim kurorcie, przysyłacie nam swoje paragony i dzielicie się spostrzeżeniami na temat cen. Zachęcamy, byście robili to nadal - jeśli coś was poruszyło, zdenerwowało albo wręcz przeciwnie, ucieszyło, podsyłajcie nam zdjęcia na na #dziejesie.

Zobacz też: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Tym razem napisał do nas niezadowolony klient z Ustronia Morskiego. "W nawiązaniu do niby niskich cen nad morzem. Obiad dla: 1 dorosły, 2 dzieci (12 i 14 lat): 3 porcje dorsza, 3 porcje frytek, 1 surówka, 2 napoje. Cena dorsza zachęcająca 99,00 zł/kg. Wszystko niby ok. Myczek w tym, że 1 porcja dorsza to 0,5 kg" - pisze nasz czytelnik.

dto1nz5

Niby wiadomo, że ceny w smażalniach zależą od dwóch czynników - ceny za 100 g. ryby i jej wielkości. Dlatego przy zamawianiu warto zawsze dopytać obsługi, ile zwyczajowo ważą serwowane w danym lokalu ryby, by nie zdziwić się przy płaceniu. "W mojej ocenie mega przesada. Naciąganie na maxa. Cena za obiad 198,00 zł. Nigdy tam nie wrócę' - podsumowuje nasz czytelnik.

Czytaj też: <a href="https://finanse.wp.pl/obiad-w-nadmorskiej-smazalni-ryb-za-200-zl-ceny-sa-z-kosmosu-a-bedzie-jeszcze-drozej-6521691820546177a">Obiad w nadmorskiej smażalni ryb za 200 zł. "Ceny są z kosmosu, a będzie jeszcze drożej"</a>

Odwrotną sytuację miała nasza redakcyjne koleżanka w Kołobrzegu. Tam porcja ryby ważyła około 80 gramów. Trudno to nazwać pełnowartościowym posiłkiem. Ale - choć cena była niemała, bo aż 14 zł za 100 gr dorsza - to rachunek przynajmniej nie był wysoki. Około 100 zł na dwoje dorosłych i dwoje dzieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

dto1nz5

Podziel się opinią

Share
dto1nz5
dto1nz5