Trwa ładowanie...
d3iuxhh

Cena ryb nad morzem. Uwaga na nowy haczyk

Nie sama cena ryby w nadmorskiej smażalni wpływa na wysokość rachunku za posiłek. Niby stara prawda, ale można się boleśnie naciąć. Przekonał się o tym nasz czytelnik, który za obiad dla dorosłego i dwójki dzieci zapłacił prawie 200 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cena ryb nad morzem. Uwaga na nowy haczyk
(East News)
d3iuxhh

Od kilku tygodni, odkąd opisaliśmy, ile kosztuje posiłek dla dwóch osób w smażalni w nadbałtyckim kurorcie, przysyłacie nam swoje paragony i dzielicie się spostrzeżeniami na temat cen. Zachęcamy, byście robili to nadal - jeśli coś was poruszyło, zdenerwowało albo wręcz przeciwnie, ucieszyło, podsyłajcie nam zdjęcia na na #dziejesie.

Zobacz też: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Tym razem napisał do nas niezadowolony klient z Ustronia Morskiego. "W nawiązaniu do niby niskich cen nad morzem. Obiad dla: 1 dorosły, 2 dzieci (12 i 14 lat): 3 porcje dorsza, 3 porcje frytek, 1 surówka, 2 napoje. Cena dorsza zachęcająca 99,00 zł/kg. Wszystko niby ok. Myczek w tym, że 1 porcja dorsza to 0,5 kg" - pisze nasz czytelnik.

Niby wiadomo, że ceny w smażalniach zależą od dwóch czynników - ceny za 100 g. ryby i jej wielkości. Dlatego przy zamawianiu warto zawsze dopytać obsługi, ile zwyczajowo ważą serwowane w danym lokalu ryby, by nie zdziwić się przy płaceniu. "W mojej ocenie mega przesada. Naciąganie na maxa. Cena za obiad 198,00 zł. Nigdy tam nie wrócę' - podsumowuje nasz czytelnik.

d3iuxhh

Czytaj też: Obiad w nadmorskiej smażalni ryb za 200 zł. "Ceny są z kosmosu, a będzie jeszcze drożej"

Odwrotną sytuację miała nasza redakcyjne koleżanka w Kołobrzegu. Tam porcja ryby ważyła około 80 gramów. Trudno to nazwać pełnowartościowym posiłkiem. Ale - choć cena była niemała, bo aż 14 zł za 100 gr dorsza - to rachunek przynajmniej nie był wysoki. Około 100 zł na dwoje dorosłych i dwoje dzieci.

  wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d3iuxhh

Podziel się opinią

Share
d3iuxhh
d3iuxhh