Trwa ładowanie...
d2e1vp3

Ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym spadły o 1,7% r/r we wrześniu

Warszawa, 14.10.2015 (ISBnews) - Ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym w 15 największych polskich miastach spadły o 1,7% r/r we wrześniu br., wynika z raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ceny nie zmieniły się.

Share
d2e1vp3

"Warto zauważyć, że w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku średnia cena w 15 miastach jest niższa o 1,7%. W ciągu 12 miesięcy najwięcej straciły na wartości mieszkania w Katowicach (-6%), Olsztynie (-4,7%) , Krakowie (-4,4%). Co ciekawe, jedynym miastem, w którym w ciągu ostatniego roku cena wzrosła jest Łódź, gdzie zmiana wynosi 3%" - powiedziała Marta Kosińska, ekspert Szybko.pl, cytowana w komunikacie.

We wrześniu zmiany średniej ceny ofertowej wyliczonej dla 15 miast w ujęciu miesięcznym były bardzo niewielkie i wynosiły zaledwie dziesiąte części procenta. Dla kupujących oznacza to różnicę kilku lub kilkunastu złotych, podano również.

Jeśli chodzi o ceny transakcyjne we wrześniu, klienci nabywający mieszkania na rynku wtórnym wybierali droższe oferty. Jedynie w Krakowie i Gdyni średnie ceny obowiązujące w zawieranych transakcjach były niższe niż przed miesiącem. W pozostałych analizowanych lokalizacjach widać dość znaczące wahania cen w górę.

Ożywienie rynku widoczne jest szczególnie tam, gdzie limity dopłat do kredytów w ramach programu Mieszkanie dla Młodych umożliwiają zakup ze wsparciem z budżetu państwa. Podobnie, jak na rynku pierwotnym, który odnotowuje właśnie rekordy sprzedaży, także na rynku mieszkań używanych można oczekiwać, że MdM będzie znacząco napędzał sprzedaż, czytamy dalej.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2e1vp3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e1vp3
d2e1vp3