Trwa ładowanie...
d4fo9rx
22-10-2015 13:44

CFI ma list intencyjny z Open Finance Obligacji FIZAN w sprawie obligacji Hawe

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Podmiot zależny Central Fund of Immovables (CFI) zawarł list intencyjny z Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, w sprawie warunków nabycia przez Open Finance obligacji CFI o wartości 33 mln zł w zamian za obligacje Hawe, podała spółka.

d4fo9rx

"Zgodnie z treścią listu intencyjnego, Open Finance obejmie dwuletnie obligacje wyemitowane przez CFI, o łącznej wartości nominalnej równej cenie emisyjnej, na kwotę 33 mln zł, zabezpieczone nieruchomościami należącymi do CFI" - czytamy w komunikacie.

Natomiast CFI zakupi od Open Finance obligacje serii K_01 wyemitowane przez Hawe o łącznej wartości nominalnej 15,43 mln zł oraz obligacje serii C_01 wyemitowane przez Hawe Telekom o łącznej wartości nominalnej 5 mln zł.

Szczegółowe warunki emisji obligacji przez CFI zostaną określone po dokonaniu przez Open Finance due diligence nieruchomości mających stanowić zabezpieczenie tych obligacji. Open Finance ma prawo do odstąpienia od listu intencyjnego bez podania przyczyn, podano także.

Hawe informowało wcześniej o zawarciu z Central Fund of Immovables listu intencyjnego w sprawie finansowania spłaty zadłużenia grupy kapitałowej.

d4fo9rx

Wczoraj Hawe, Hawe Telekom, Mediatel, Agencja Rozwoju Przemysłu (ARR) i Alior Bank podpisały aneks do porozumienia w sprawie warunków restrukturyzacji zadłużenia Hawe, który zakłada m.in. zawarcie umowy restrukturyzacyjnej do 23 października.

Na początku października Hawe podało, że strony podpisały porozumienie term sheet w zakresie uzgodnienia podstawowych warunków umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej restrukturyzacji i spłaty zadłużenia finansowego grupy Hawe. Do 20 października miała zostać zawarta umowa restrukturyzacyjna pomiędzy stronami porozumienia oraz pozostałymi wierzycielami wierzytelności, którzy do niej przystąpią.

Wykonanie umowy restrukturyzacyjnej polegać będzie m.in. na emisji obligacji przez Hawe Telekom, kierowanej do wierzycieli obligacji Hawe oraz obligacji Hawe Telekom oraz kierowanej do Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZAN, a także na zawarciu ugody w odniesieniu do wierzytelności ARP i Alior Banku.

Kolejne punkty umowy restrukturyzacyjnej przewidują zawarcie umowy pomiędzy dłużnikami i wierzycielami, która regulować będzie m.in. kolejność zaspokojenia wierzycieli i posiadaczy nowych obligacji, a także ustanowieniu szeregu zabezpieczeń.

d4fo9rx

We wrześniu ARP i Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (najwięksi wierzyciele spółek z GK Hawe) podpisały krótkoterminowe porozumienie o charakterze standstill ze spółkami z grupy Hawe. W związku z tym Hawe poinformowało, że odstąpiło od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Później do umowy standstill przystąpił także Alior Bank.

Hawe nie wykupiło w ostatnim czasie obligacji o wartości ok. 40 mln zł. Ponadto zwrotu łącznie 95 mln zł domagały się wcześniej od grupy ARP i Alior Bank.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d4fo9rx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fo9rx