China CEE Investment Fund liczy na finalizację przejęcia ECS w lutym
Warszawa, 07.01.2015 (ISBnews) - Fundusz China-Central And Eastern Europe Investment Co-Operation Fund, któremu doradza CEE Equity Partners, liczy na nabycie pakietu kontrolnego Electronic Control Systems (ECS) w lutym, podał fundusz.
07.01.2015 13:59
?Fundusz oczekuje obecnie na zgodę UOKiK i planuje dokonać przejęcia pakietu kontrolnego w ECS najprawdopodobniej w lutym br. Żadne parametry finansowe transakcji nie zostały ujawnione" - czytamy w komunikacie.
ECS to polska spółka inżynieryjna świadcząca usługi dla sektora telekomunikacyjnego w Polsce i na kilku rynkach zagranicznych. Jest dostawcą usług pod klucz dla operatorów telefonii komórkowej, w tym prac budowlanych, pozyskiwania lokalizacji i uzyskiwania zezwoleń, budowania sieci i instalacji, optymalizacji sieci radiowej, testów sieci, pomiarów pola elektromagnetycznego oraz konserwacji i utrzymania ruchu. Klientami spółki w tym zakresie są operatorzy komórkowi, a także duże międzynarodowe koncerny dostarczające technologie, sprzęt i rozwiązania dla operatorów.
?Po zaledwie kilku latach działalności ECS zyskała doświadczenie i stworzyła zespół 200 specjalistów świadczących usługi na obszarze całej Polski. W ostatnim czasie spółka zaczęła rozszerzać działalność poza granicami kraju wykonując zaawansowane projekty w Niemczech, Danii i Słowacji" - czytamy dalej.
?Z naszego punktu widzenia to nieduża, ale bardzo ważna inwestycja, potwierdzająca zainteresowanie CEE Equity Partners i chęć inwestycji w szeroko rozumianym sektorze infrastruktury telekomunikacyjnej" - powiedział dyrektor inwestycyjny CEE Equity Partners Rafał Andrzejewski, cytowany w komunikacie.
Zakup kontrolnego udziału w ECS to czwarta w tym roku transakcja Funduszu (objęcie mniejszościowego pakietu w Polenergii, joint venture we współpracy z Enlight Renewable Energy Ltd, które ma zbudować 3 farmy wiatrowe oraz kupno większościowych udziałów w BKF University of Applied Sciences w Budapeszcie).
?Fundusz ma przede wszystkim na celu wsparcie spółki przy realizacji dużych kontraktów inżynieryjnych oraz pomysłu budowy infrastruktury telekomunikacyjnej na własny rachunek tak, aby następnie udostępniać ją operatorom w modelu dzierżawy wieloletniej. Pozwoliłoby to operatorom na skoncentrowaniu się na ich podstawowej działalności sprzedażowej i kompetencjach w kontaktach z klientami, odciążając jednocześnie ich własne nakłady inwestycyjne" - podano również.
Według informacji, dodatkowa korzyść do osiągnięcia wynika z tego, iż taka infrastruktura może być współdzielona przez wielu operatorów doprowadzając do dalszej optymalizacji kosztowej.
?ECS jest prawdopodobnie najlepiej przygotowaną w Polsce spółką do wdrożenia takiego modelu. Przykładowo, spółka do tej pory wykonała pod klucz kilka tysięcy wież, masztów i innych lokalizacji (m.in. dachowych) dla operatorów telefonii komórkowej w Polsce" - stwierdzono w komunikacie.
Pod koniec grudnia China Central and Eastern Europe Investment Co-Operation Fund SCS SICAV-SIF z siedzibą w Luksemburgu złożył UOKiK wniosek w sprawie przejęcia przez kontroli nad Electronic Control Systems (ECS) z siedzibą w Balicach.
(ISBnews)