Trwa ładowanie...
d3lijdt

Ciech chce 9 X podpisać umowę konsorcjum dla zakupu Anwilu

1.10.Warszawa (PAP) - Ciech liczy, że 9 października zawrze umowę konsorcjum z Zakładami Azotowymi Tarnów i ZA Kędzierzyn, która będzie przewidywała powołanie spółki celowej na...

d3lijdt
d3lijdt

1.10.Warszawa (PAP) - Ciech liczy, że 9 października zawrze umowę konsorcjum z Zakładami Azotowymi Tarnów i ZA Kędzierzyn, która będzie przewidywała powołanie spółki celowej na zakup Anwilu - poinformował dziennikarzy prezes Ciechu Ryszard Kunicki.

"Liczymy, że 9 października uda nam się podpisać umowę, która będzie zakładała powołanie spółki mającej kupić większościowy pakiet akcji Anwilu" - powiedział Kunicki.

Prezes powiedział, że konsorcjum byłoby zainteresowane kupnem pakietu od PKN Orlen i Skarbu Państwa, czyli ok. 90 proc. spółki. Ok. 85 proc. akcji Anwilu należy obecnie do PKN, a ok. 5 proc. do Skarbu Państwa.

Prezes Kunicki poinformował, że Ciech oszacował wartość Anwilu na 1,5 mld zł.

d3lijdt

Nie sprecyzował, jaki byłby udział poszczególnych podmiotów w spółce celowej, ale Ciech chciałby mieć w niej udział dominujący.

Robert Bednarski, członek zarządu i dyrektor finansowy Ciechu, powiedział, że spółka przewiduje, iż zakup Anwilu w 10-20 proc. pokryje gotówką, a resztę sfinansuje kredytem.

Niedawno Jacek Krawiec, nowy prezes PKN Orlen, informował, że PKN powinien wyjść z sektora chemicznego, sprzedając Anwil.

W połowie września prezes Nafty Polskiej Marek Karabuła poinformował, że Nafta Polska chciałaby skonsolidować spółki chemiczne wokół dwóch grup - jedną tworzyłby: Ciech, Kędzierzyn, Tanów i ewentualnie Anwil, druga składałaby się z Puław i Polic. (PAP)

pif/ pel/ asa/

d3lijdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lijdt