Trwa ładowanie...
d2sromv

Ciech sprzeda za 8,1 mln zł swoją spółkę zależną Polfa (opis)

15.07. Warszawa (PAP) - Ciech podpisał z Invest Pharma umowę sprzedaży za 8,1 mln zł 100 proc. spółki zależnej Polfa - poinformował Ciech w komunikacie. Do końca I półrocza tego...
Share
d2sromv

15.07. Warszawa (PAP) - Ciech podpisał z Invest Pharma umowę sprzedaży za 8,1 mln zł 100 proc. spółki zależnej Polfa - poinformował Ciech w komunikacie. Do końca I półrocza tego roku Ciech uzyskał z restrukturyzacji 542 mln zł.

Umowa sprzedaży udziałów Polfy ma charakter warunkowy i jest uzależniona od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, uzyskania zgody banków członków konsorcjum finansującego Grupę Ciech oraz spłaty pożyczki udzielonej przez Ciech w kwocie około 5,5 mln zł (1 mln euro i 0,5 mln USD).

Polfa jest pośrednikiem w handlu zagranicznym produktami leczniczymi. Spółka oferuje leki gotowe wszystkich grup terapeutycznych oraz substancje farmaceutyczne (czynne i pomocnicze). W ofercie spółki znajdują się również opakowania do leków, kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej oraz produktów spożywczych.

d2sromv

Ciech podał w komunikacie prasowym, że do końca I półrocza br. uzyskał 542 mln zł wpływów z restrukturyzacji, co daje ponad 83 proc. kwoty założonej do osiągnięcia przed końcem 2014 r.

"Do końca I półrocza 2011 roku w ramach restrukturyzacji Ciech sfinalizował m.in. sprzedaż za blisko 24 mln zł części nieruchomości przy ul. Powązkowskiej, zbycie 45,4 proc. udziałów w PTU za 131,4 mln zł, sprzedaż blisko 90 proc. akcji GZNF Fosfory, za 107,24 mln zł (plus 121,36 mln zł spłaty zobowiązań wobec Ciech) oraz sprzedaż szeregu innych mniejszych aktywów za ponad 60 mln złotych. Równolegle prowadzone są działania porządkujące strukturę Grupy, jak przejęcie części biznesu produkcji pianek poliuretanowych od Zachemu oraz obniżające koszty zakupu surowców i energii" - napisano w komunikacie. (PAP)

pr/ pel/ asa/

d2sromv

Podziel się opinią

Share
d2sromv
d2sromv