Trwa ładowanie...
d3p5mk1

CIR: spotkanie premiera z przewodniczącym KE (komunikat)

...

d3p5mk1
d3p5mk1

11.10. Warszawa - CIR informuje:

Premier Donald Tusk spotka się dziś w Warszawie z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso. Wśród planowanych tematów rozmowy będą m.in. wspólne działania UE w sprawie dopalaczy.

Politycy poruszą też kwestię agendy najbliższego szczytu Rady Europejskiej. Omówione zostaną wyniki prac nad zarządzaniem gospodarczym i regulacją rynków finansowych oraz kwestie klimatyczne związane ze zbliżającą się konferencją COP-16 w Cancun. Spotkanie będzie także okazją do rozmowy na temat unijnego stanowiska na szczyt G-20, który jest organizowany 11-12 listopada br. w Seulu oraz szczyt UE-USA, który odbędzie się 20 listopada br.

Ważnym tematem spotkania będą także przygotowania Polski do objęcia prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie przyszłego roku. Omówione zostaną kwestie priorytetów polskiego przewodnictwa.

d3p5mk1

Planowana jest także dyskusja na temat problemu dopalaczy. 6 października 2010 r. premier Tusk skierował list do przewodniczącego Komisji Europejskiej w tej sprawie. W liście szef polskiego rządu poinformował, że planuje podniesienie kwestii dopalaczy na forum Rady i dyskusję o tym ogólnoeuropejskim problemie w gronie wszystkich państw członkowskich UE.

- Wierzę, że pan przewodniczący podziela zdanie rządu Rzeczypospolitej Polskiej o konieczności podjęcia niezwłocznych działań mających na celu kompleksowe rozwiązanie tego problemu, celem zminimalizowania wielkiego zagrożenia dla zdrowia obywateli Unii Europejskiej, jakie stanowią "dopalacze" - napisał Donald Tusk. - Chciałbym zatem zasugerować pilne rozważenie przez Komisję Europejską podjęcia inicjatyw w tym zakresie. Ze swojej strony deklaruję wsparcie Komisji w tych działaniach, w tym także na poziomie eksperckim - zaznaczył szef rządu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3p5mk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p5mk1