Trwa ładowanie...
d3nn8un

CIR: wizyta premiera w Azji - rozmowy handlowe w Singapurze (komunikat)

...

Share
d3nn8un

04.11. Warszawa - CIR informuje:

Donald Tusk spotkał się w Singapurze na roboczym lunchu m.in. z przedstawicielami największych funduszy majątkowych. Gospodarzem był premier Lee Hsien Loong.

O relacjach Singapuru z Unią Europejską, finalizowaniu negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a Singapurem oraz kontynuowaniu współpracy w zakresie przemysłu stoczniowego i maszynowego rozmawiał Donald Tusk z premierem Lee Hsien Loong'iem oraz prezydentem Tony Tan Keng Yam'em. Mowa była także o zaangażowaniu inwestycyjnym Singapuru w Polsce poprzez zainteresowanie polskimi obligacjami i udział w prywatyzacji.

d3nn8un

W obecności obu premierów podpisano umowę międzynarodową w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu.

W trakcie spotkania z biznesem singapurskim Donald Tusk mówił o rozwoju współpracy gospodarczej między państwami i możliwościach inwestycyjnych w Polsce. W lunchu brali udział m.in. szefowie funduszy Government of Singapore Investment Corporation (GIC) i Temasek Holdings, które zajmują odpowiednio 8. i 9. miejsce na świecie wśród państwowych funduszy majątkowych. To głównie z tymi podmiotami wiążą się możliwości inwestycyjne Singapuru.

Fundusz GIC brał już wcześniej udział w transakcjach prywatyzacyjnych w Polsce i sygnalizował zainteresowanie kolejnymi inwestycjami. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne związane z zaangażowaniem tego rodzaju funduszy byłyby związane z długoterminowymi inwestycjami w już funkcjonujące i dobrze zarządzane, ale potrzebujące dokapitalizowania polskie spółki. Oba państwowe fundusze majątkowe, należące do rządu Singapuru, są jednymi z niewielu firm międzynarodowych posiadających najwyższy rating korporacyjny agencji Standard & Poor's oraz Moody's. Rozmowy z przedstawicielami funduszy kontynuuje w niedzielę i poniedziałek minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele innych firm singapurskich już inwestujących w Polsce, m.in. koncernu zbrojeniowego ST Kinetics oraz lidera usług w sektorze telekomunikacyjnym, komputerowym, medycznym, motoryzacyjnym i elektronicznym, firmy Hi-P, a także koncernu Keppel.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d3nn8un

Podziel się opinią

Share
d3nn8un
d3nn8un