Trwa ładowanie...
d2wli7p

CIR ws. polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych (komunikat)

...

d2wli7p
d2wli7p

11.06. Warszawa - CIR informuje:

- Nasze relacje z Izraelem są bardzo dobre i na wysokim poziomie - mówił premier D. Tusk dzień przed spotkaniem z premierem Izraela Benjaminem Netanyahu.

W Warszawie premierzy będą rozmawiać o sprawach bilateralnych, w tym o współpracy wojskowej. Szef polskiego rządu podkreślił, że jest to bardzo istotny temat szczególnie w związku z planami unowocześnienie polskiej obrony powietrznej.

Donald Tusk i Benjamin Netanyahu poruszą również tematy współpracy państw na arenie międzynarodowej oraz kwestie relacji gospodarczych.

d2wli7p

Premierzy przedyskutują także stosunki polityczne na Bliskim Wschodzie, w tym sytuację w Syrii, Iranie, Egipcie oraz dalszy przebieg bliskowschodniego procesu pokojowego.

Ze strony polskiej w spotkaniu wezmą udział m.in. ministrowie pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, edukacji narodowej Krystyna Szumilas oraz kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, szef KPRM Jacek Cichocki a także Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego prof. Władysław Bartoszewski.

Ze strony izraelskiej w konsultacjach międzyrządowych wezmą udział m.in.: minister ds. emerytów Uri Shraga Orbach, minister nauki, technologii i przestrzeni kosmicznej Jacob Perry, minister edukacji Shaye Moshe Piron, minister kultury i sportu Limor Ahava Livnat i minister ds. strategicznych i wywiadu odpowiedzialny za relacje międzynarodowe Yuval Steinitz.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d2wli7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wli7p