Trwa ładowanie...
d4jj6xc

CNEEC nie wyklucza skargi do sądu na decyzję KIO ws. przetargu na blok w Jaworznie

25.03. Warszawa (PAP) - Konsorcjum CNEEC nie wyklucza złożenia skargi na decyzję KIO, która oddaliła w poniedziałek odwołania od decyzji o wyborze oferty Rafako i Mostostalu...

Share
d4jj6xc

25.03. Warszawa (PAP) - Konsorcjum CNEEC nie wyklucza złożenia skargi na decyzję KIO, która oddaliła w poniedziałek odwołania od decyzji o wyborze oferty Rafako i Mostostalu Warszawa jako najkorzystniejszej w przetargu na budowę bloku w Jaworznie - poinformowała w oświadczeniu Sun Shuyu, poject manager CNEEC.

"Decyzja Krajowej Izby Odwoławczej jest decyzją w pierwszej instancji. Ustne uzasadnienie przez Krajową Izbę Odwoławczą na ten czas nie przekonuje nas o słuszności podjętego rozstrzygnięcia, czekamy na szczegółowe pisemne uzasadnienie izby i nie wykluczamy odwołania do wyższej instancji, sądu okręgowego w Katowicach" - powiedziała cytowana w komunikacie Shuyu.

W poniedziałek KIO oddaliła odwołania konsorcjum SNC-Lavalin i konsorcjum CNEEC od decyzji o wyborze oferty Rafako i Mostostalu Warszawa jako najkorzystniejszej na budowę bloku w Jaworznie.

Pod koniec stycznia Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto jako najkorzystniejszą w przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. Oferty złożone przez CNEEC, Alstom Power i SNC-Lavalin Polska zostały wówczas odrzucone, jako niespełniające wymogów Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

Konsorcjum SNC-Lavalin Polska oraz konsorcjum CNEEC na początku lutego złożyły odwołania do KIO od decyzji zamawiającego.(PAP)

gsu/ ana/

d4jj6xc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jj6xc