Trwa ładowanie...

Co z wynagrodzeniem nauczycieli? Minister powoła specjalny zespół

Minister edukacji podpisze zarządzenie o powołaniu zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty.

Share
Co z wynagrodzeniem nauczycieli? Minister powoła specjalny zespół
Źródło: Eastnews, Fot: Bartosz Krupa/East News
d4mi8qg

Minister edukacji ma w poniedziałek podpisać zarządzenie o powołaniu zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty.

Powstanie takiego zespołu Anna Zalewska zapowiadała już w ubiegły poniedziałek po spotkaniu ze związkowcami. Zespół ma się zajmować wynagrodzeniem, czasem pracy i finansowaniem.

d4mi8qg

Oświatowa "Solidarność” popiera pomysł. Jej przewodniczący Ryszard Proksa po ubiegłotygodniowym spotkaniu z minister zwracał jednak uwagę, że będzie to bardzo trudny zespół, bo jak dodawał poglądów na edukację jest tyle, co reprezentowanych stron.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz nie był zadowolony z efektów tamtego spotkania, ale zaznaczał, że związek jest otwarty na dialog. Chcemy rozmawiać jednak o całości spraw dotyczących edukacji, a nie tylko i wyłącznie o kwestiach ekonomicznych, choć one są bardzo istotne, bo dotyczą 600 tys. moich koleżanek i kolegów” - mówił Sławomir Broniarz.

W skład zespołu będą wchodzić przedstawiciele związkowców, samorządu i ministerstw. Zespół ma działać przy resorcie edukacji.

d4mi8qg

Podziel się opinią

Share
d4mi8qg
d4mi8qg