Trwa ładowanie...

Co z wynagrodzeniem nauczycieli? Minister powoła specjalny zespół

Minister edukacji podpisze zarządzenie o powołaniu zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty.

Share
Co z wynagrodzeniem nauczycieli? Minister powoła specjalny zespół
Źródło: Eastnews, Fot: Bartosz Krupa/East News
dsrlegl

Minister edukacji ma w poniedziałek podpisać zarządzenie o powołaniu zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty.

Powstanie takiego zespołu Anna Zalewska zapowiadała już w ubiegły poniedziałek po spotkaniu ze związkowcami. Zespół ma się zajmować wynagrodzeniem, czasem pracy i finansowaniem.

Oświatowa "Solidarność” popiera pomysł. Jej przewodniczący Ryszard Proksa po ubiegłotygodniowym spotkaniu z minister zwracał jednak uwagę, że będzie to bardzo trudny zespół, bo jak dodawał poglądów na edukację jest tyle, co reprezentowanych stron.

dsrlegl

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz nie był zadowolony z efektów tamtego spotkania, ale zaznaczał, że związek jest otwarty na dialog. Chcemy rozmawiać jednak o całości spraw dotyczących edukacji, a nie tylko i wyłącznie o kwestiach ekonomicznych, choć one są bardzo istotne, bo dotyczą 600 tys. moich koleżanek i kolegów” - mówił Sławomir Broniarz.

W skład zespołu będą wchodzić przedstawiciele związkowców, samorządu i ministerstw. Zespół ma działać przy resorcie edukacji.

dsrlegl

Podziel się opinią

Share
dsrlegl
dsrlegl