Trwa ładowanie...

Co zrobić z dzieckiem w dniu strajku? "Mogę przyjechać z prelekcją"

To, że najbliższy poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli, niemal graniczy z pewnością. Wielu rodziców zastanawia się, jak zorganizować czas pociechom. – Mogę dać prelekcję na temat podróży – ogłasza w mediach społecznościowych popularny podróżnik Jakub Urbański.

Co zrobić z dzieckiem w dniu strajku? "Mogę przyjechać z prelekcją"Źródło: East News
d3izgo5
d3izgo5

Wsparcie dla strajkujących nauczycieli płynie coraz szerszym strumieniem. Wśród wspierających jest też Jakub Urbański, coach i podróżnik, szerzej znany z programu "Ameryka Express", w którym brał udział w parze z aktorem Tomaszem Karolakiem.

"Rodzice, nauczyciele i nauczycielki, znajomi rodziców dzieci w szkołach, albo nauczycieli i nauczycielek! Ponieważ wszystko wskazuje na to, że strajk się odbędzie, to aby pomóc gronu pedagogicznemu, mogę przyjść do jakiejś szkoły (tylko w Warszawie ale jak się będę gdzieś przemieszczał, to dam znać) i dać prelekcję na temat podróży i podróżowania.Dodatkowo pokaz zdjęć" – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Tymczasem wyraźnie już widać, że porozumienia pomiędzy nauczycielami a rządem nie będzie. Najdobitniej świadczy o tym odejście od negocjacyjnego stołu szefa ZNP Sławomira Broniarza. - Propozycja rządu tylko zaognia sytuację - skomentował opuszczając Centrum Dialogu Społecznego.

d3izgo5

Rząd zaproponował związkom oświatowym wzrost wynagrodzeń nauczycieli do roku 2023, jednak pod warunkiem wzrostu pensum, czyli liczby godzin zajęć dydaktycznych.

Obejrzyj: Rekordowe wyniki PZU

Obecnie jest to 18 godzin, propozycja zakłada zwiększenie tego pensum do 22 lub 24 godzin.

W roku 2023 pensja nauczyciela dyplomowanego mogłaby wynieść 8 100 zł brutto, jeśli związki zdecydowałyby się na podniesienie pensum do 24 "godzin przy tablicy". Jeśli wybrałyby wariant 22 "godzin przy tablicy", zarobki sięgałyby 7 700 zł brutto.

Masz newsa? Wyślij go do nas przez dziejesie.wp.pl

d3izgo5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3izgo5