Trwa ładowanie...

Coca-Cola w konflikcie z Intermarché. Koncern wytacza najcięższe działa

W Intermarché i Netto nie znajdziemy napojów spod szyldu Coca-Coli. Koncern wstrzymał dostawy swoich produktów do francuskich sklepów.

Share
Coca-Cola w konflikcie z Intermarché. Koncern wytacza najcięższe działa
Źródło: Pixabay.com
d3a0f2f

Sprawa dotyczy francuskiego rynku, a informuje o niej portal Dlahandlu.pl, który wskazuje, że na półkach sklepowych Intermarché i Netto nie znajdziemy takich napojów, jak: Coca-Cola, Fanta, Sprite, Fuzetea, Honest, Tropico, Caprisun i Monster.

O co poszło? O politykę francuskiej firmy, która chce umieszczać zdrowsze napoje w widocznym miejscu w swoich punktach. Tracą na tym produkty Coca-Coli.

d3a0f2f

Zmianę trendu Intermarché zapowiadało już wcześniej. Latem bowiem wskazało producentom, że napoje słodzone cukrem będą mieć mniej miejsca na półkach sklepowych na korzyść zdrowszych napojów. Zmiana weszła w życie z początkiem 2020 roku.

Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

Thierry Cotillard, który reprezentuje sieć, tłumaczy, że zmiana ta jest spowodowana upodobaniami konsumentów, którzy szukają coraz częściej zdrowszych produktów w sklepach. Powołał się przy tym na dane ze sprzedaży napojów bezalkoholowych we Francji, która spadła w 2019 roku o 3,2 proc.

Przedstawiciel Intermarché, na którego powołał się portal Dlahandlu.pl, uważa, że działania Coca-Coli są brutalne i zaskakujące. Miały też paść stwierdzenia o nadużywaniu przez koncern dominującej pozycji na rynku.

d3a0f2f

Coca-Cola bowiem, miała ostrzec, że Intermarché straci obecne warunki kontraktu, jeżeli wolumeny pozostaną zmniejszone. Według portalu Dlahandlu.pl, za produkty koncernu sieć sklepów miałaby zapłacić średnio o 60 proc. więcej.

Zwróciliśmy się z zapytaniem w tej sprawie do biur prasowych Coca-Coli oraz Intermarché.

Coca-Cola HBC, polski rozlewca napojów The Coca-Cola Company uspokaja polskich klientów, że sytuacja dotyczy rynku francuskiego, na którym operuje inny rozlewca.

- Na rynku polskim współpraca z siecią Intermarché przebiega bez zastrzeżeń - tłumaczy Coca-Cola HBC.

Sieć Intermarché nie chciała komentować tej sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3a0f2f

Podziel się opinią

Share
d3a0f2f
d3a0f2f