Trwa ładowanie...
d34wvjj

Colian nadal celuje w 1 mld zł przychodów, choć niekoniecznie w '14

15.04. Warszawa (PAP) - Colian nadal ma w planach osiągnięcie 1 mld zł obrotów, choć niekoniecznie osiągnie ten poziom już w tym roku - wynika z wypowiedzi prezesa Jana...

Share
d34wvjj

15.04. Warszawa (PAP) - ColianColian (Zobacz notowania spółki ») nadal ma w planach osiągnięcie 1 mld zł obrotów, choć niekoniecznie osiągnie ten poziom już w tym roku - wynika z wypowiedzi prezesa Jana Kolańskiego. W najbliższych miesiącach spółka skoncentruje się na zamknięciu procesu konsolidacji Solidarności.

"Będziemy walczyć o 1 mld zł przychodów. Tak cel sobie stawiamy, ale nigdy nie mówiłem, że osiągniemy ten poziom dokładnie w 2014 r." - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Kolański.

Na początku zeszłego roku prezes informował, że nie wyklucza, iż po przejęciu FC Solidarność, skonsolidowane obroty grupy mogą sięgnąć 1 mld zł. Mówił wówczas, że grupa mogłaby się tego podjąć w 2014 r. Zaznaczył jednak, że będzie to zależało od tempa konsolidacji Solidarności.

"W tej chwili naszym najważniejszym celem jest zamknięcie konsolidacji tej spółki. W ciągu 3-4 miesięcy ten proces powinien się zakończyć, by przygotować grupę do głównego sezonu, czyli okresu bożonarodzeniowego" - powiedział prezes.

d34wvjj

"Wczoraj poinformowaliśmy o połączeniu spółek. W tym roku planujemy emisję akcji na przejęcie Solidarności" - dodał.

W poniedziałek ColianColian poinformował, że podpisał umowę z Ipopema 21 FIZ na nabycie udziałów FC Solidarność za łączną cenę 106,3 mln zł w zamian za 49,44 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia 49,44 mln akcji ColianaColiana.

ColianColian przejął Solidarność w kwietniu 2013 r. Wartość transakcji przekroczyła wówczas 200 mln zł. Finansowanie pochodziło częściowo z kredytu bankowego, a częściowo spółkę wspomógł powiązany z Janem Kolańskim fundusz Ipopema 21 FIZ. Objął on wówczas pakiet udziałów Solidarności, które ColianColian miał w przyszłości odkupić.

Kolański podtrzymał, że w połowie 2014 r. ColianColian chce zakończyć I etap inwestycji w rozbudowę swojego zakładu w Bydgoszczy. Dodał, że w II połowie roku spółka będzie chciała skonsolidować w niej całą bydgoską produkcję.

Kolański nie chciał komentować, czy grupa jest zainteresowana przejęciem Delecty, producenta dodatków do ciast. Media informowały wcześniej, że ColianColian znajduje się wśród podmiotów zainteresowanych tą spółką.

Grupa ColianColian zaraportowała w 2013 r. 27,4 mln zł zysku netto podmiotu dominującego, 22 mln zł zysku operacyjnego oraz 807,8 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ jtt/

d34wvjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34wvjj
d34wvjj