Trwa ładowanie...
d2ei7o9

Comp w III kw. utworzył rezerwę restrukturyzacyjną w wysokości ok. 10,2 mln zł

11.10. Warszawa (PAP) - W związku z negatywnymi zmianami sytuacji rynkowej zarząd Comp, po konsultacji z radą nadzorczą, zdecydował o przeprowadzeniu restrukturyzacji spółki i...

Share
d2ei7o9

11.10. Warszawa (PAP) - W związku z negatywnymi zmianami sytuacji rynkowej zarząd Comp, po konsultacji z radą nadzorczą, zdecydował o przeprowadzeniu restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej. Na przeprowadzenie zmian przyjęto rezerwę restrukturyzacyjną w wysokości około 10,2 mln zł, która została zawiązana w III kwartale br. Wprowadzenie zmian ma pozwolić na trwałe obniżenie kosztów od 2013 r. w wysokości ok. 10,5 mln zł - poinformował Jacek Papaj, prezes spółki.

"W związku z negatywnymi zmianami sytuacji rynkowej, polegającymi w szczególności na ograniczeniu zamówień sektora publicznego, zmniejszeniem istotnej kontraktacji u kluczowych klientów, ograniczeniem współpracy partnerskiej z producentami sprzętu komputerowego i w efekcie pogorszeniem wyników finansowych grupy w I połowie 2012 roku, zarząd Comp, po konsultacji z radą nadzorczą, zdecydował o przeprowadzeniu restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej" - napisał prezes w komunikacie prasowym.

"W ramach restrukturyzacji przeprowadzone zostaną: zmiany modeli biznesowych restrukturyzowanych obszarów, redukcja etatów (ok. 10 proc. z ogólnej liczby pracowników grupy), redukcje floty samochodowej, powierzchni biurowej i magazynowej oraz inne działania oszczędnościowe. Program restrukturyzacyjny obejmuje wybrane segmenty działalności spółki Comp i jej spółek zależnych" - dodał.

d2ei7o9

Na przeprowadzenie powyższych zmian przyjęto rezerwę restrukturyzacyjną w wysokości około 10,2 mln zł, która została zawiązana w trzecim kwartale. Wprowadzenie zmian ma pozwolić na trwałe obniżenie kosztów od 2013 roku w wysokości około 10,5 mln zł.

"Proces restrukturyzacji rozpoczął się we wrześniu br. i zaplanowany jest do połowy przyszłego roku. Zarząd na bieżąco monitoruje sytuację rynkową i efekty wdrażania planu, dostosowując czas i zakres uruchamianych działań. Redukcja etatów i majątku trwałego jest zsynchronizowana ze zmianami modeli biznesowych, tak aby w pełni wykorzystywać dotychczasowe zasoby w prowadzonej działalności" - podał Papaj.

Poinformował też, że inne linie biznesowe rozwijają się bez przeszkód.

"Osiągamy bardzo pozytywne wyniki w segmentach retail i bezpieczeństwa korporacyjnego, i w obu tych segmentach widzimy solidne podstawy na przyszłość i dobre perspektywy rozwoju. W wyniku prowadzonej restrukturyzacji planujemy przywrócenie zadowalającej rentowności w pozostałych segmentach. Comp oczekuje, że wprowadzony program restrukturyzacji doprowadzi do dobrych wyników finansowych już w 2013 roku" - napisał prezes.(PAP)

gsu/ asa/

d2ei7o9

Podziel się opinią

Share
d2ei7o9
d2ei7o9