Trwa ładowanie...
d26ubms

Cube.ITG w pierwszym półroczu '13 chce się przenieść na rynek główny GPW

08.01. Warszawa (PAP) - Notowana na NewConnect spółka informatyczna Cube.ITG pracuje obecnie nad prospektem i w pierwszym półroczu 2013 r. chce się przenieść na rynek główny GPW....

Share
d26ubms

08.01. Warszawa (PAP) - Notowana na NewConnect spółka informatyczna Cube.ITG pracuje obecnie nad prospektem i w pierwszym półroczu 2013 r. chce się przenieść na rynek główny GPW. Spółka prowadzi obecnie wstępne rozmowy o akwizycjach z dwoma podmiotami - poinformowali na konferencji prasowej przedstawiciele Cube.ITG.

"Prowadzimy prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego. Chcielibyśmy przejść na główny parkiet GPW jeszcze w tym półroczu" - powiedział na konferencji Adam Leda, prezes spółki.

"Przejście nie będzie się wiązało z pozyskaniem kapitałów" - dodał.

d26ubms

Spółka Cube.ITG (wcześniej Microtech International) powstała z połączenia trzech podmiotów: Microtech International, Cube Corporate Realease i Innovation Technology Group. Główne sektory obsługiwane przez spółkę to: telekomunikacja, bankowość i finanse, zdrowie, utylities, retail, public i multimedia.

Pomimo, że formalny proces połączenia spółek trwa i powinien zakończyć się w pierwszym kwartale, Cube.ITG nie wyklucza dalszego rozwoju przez przejęcia.

"Prowadzimy obecnie wstępne rozmowy z dwoma podmiotami. Jedna ze spółek działa w sektorze utilities, a druga w szeroko rozumianym sektorze publicznym" - powiedział Leda.

"Wejście na rynek główny sprawi, że jeśli będziemy potrzebowali środków na zakup to będziemy mieli właściwe narzędzie by je pozyskać" - dodał.

d26ubms

Prognoza grupy kapitałowej na 2013 r. zakłada wypracowanie 10,9 mln zł zysku netto, 16,5 mln zł zysku operacyjnego i 177,5 mln zł przychodów. W 2014 r. zysk netto ma wzrosnąć do 15,3 mln zł, zysk operacyjny do 22,5 mln zł i 202,2 mln zł przychodów.

"Nasz obecny backlog na ten rok wynosi około 43-44 proc. planowanej sprzedaży. Spodziewamy się, że sektorem, który może zanotować wyraźny wzrost w tym roku będzie utilities. Startujemy też w kilku istotnych przetargach, które nie są ujęte w budżecie" - powiedział wiceprezes spółki Paweł Witkiewicz.

Cube.ITG w konsorcjum z Accenture bierze udział m.in. w przetargu na Centralny System Bankowy dla BGK, gdzie konkuruje z konsorcjum Hewlett-Packard Polska i Sygnity.(PAP)

gsu/ osz/

d26ubms

Podziel się opinią

Share
d26ubms
d26ubms