Trwa ładowanie...
d49rng9

Cube.ITG zwiększyło backlog na ten rok do ponad 200 mln zł

Warszawa, 31.08.2015 (ISBnews) - Cube.ITG kontynuowało w I półr. br. działania, zmierzające do pozyskania znaczących kontraktów, co zaowocowało zwiększeniem portfela zamówień na 2015 r. do ponad 200 mln zł, poinformowała spółka.

Share
d49rng9

"W pierwszym półroczu koncentrowaliśmy się na pozyskaniu nowych kontraktów oraz kontroli kosztów wraz z ich optymalizacją. Działania te będą widoczne w kolejnych kwartałach, kiedy w wynikach grupy kapitałowej będzie już widoczny potencjał, jaki ma Cube.ITG po ostatnich transakcjach, które dostosowały naszą grupę kapitałową do nowych wyzwań rynkowych" - powiedział prezes spółki Paweł Witkiewicz, cytowany w komunikacie.

Spółka podkreśla, że w wynikach I półrocza na uwagę zasługuje wzrost sumy bilansowej do 351 mln zł ze 105 mln zł rok wcześniej, głównie w obszarze aktywów trwałych, które wzrosły do 155,5 mln zł z 2,3 tys. zł. Wzrost ten to efekt transakcji, jaka została sfinalizowana 3 czerwca br., gdy Cube.ITG przejął 66% udziałów w spółce ITMED oraz pośrednio Data Techno Park.

Spółka poinformowała też, że rozwija oferty produktów i usług w modelu SaaS (Software as a Service - jeden z modeli chmury obliczeniowej) oraz PaaS (Platform as a Service - jeden z modeli platformy usługowej polegająca na udostępnieniu przez dostawcę wirtualnego środowiska pracy). Wdrażane są również nowe usługi dla branży medycznej.

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki: bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Dostarcza usługi pokrywające cały cykl życia projektu: od analizy wdrożeniowej, poprzez rozwój oraz integrację i utrzymanie rozwiązań. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.

(ISBnews)

d49rng9

Podziel się opinią

Share
d49rng9
d49rng9