CYBERSEC 2016: cyberprzestrzeń szansą dla gospodarki i społeczeństwa

Cyberprzestrzeń to nie tylko potencjalne zagrożenia, ale też szansa na rozwój gospodarczy i społeczny - powiedziała w poniedziałek w Krakowie na otwarciu Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa prezes Instytutu Kościuszki Izabela Albrycht.

26.09.2016 10:20

Albrycht, która pełni także funkcję szefowej komitetu organizacyjnego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa (CYBERSEC) podkreśliła, że kwestia ta będzie jednym z istotnych tematów podejmowanych podczas tegorocznej edycji konferencji. W trakcie wystąpienia otwierającego CYBERSEC poinformowała, że uczestnicy wydarzenia podejmą "wspólny wysiłek, aby pomóc ukształtować propozycje dotyczące polityki cyberbezpieczeństwa, która ma kluczowe znaczenie dla naszego świata". Dodała, że takie propozycje mają istotne znaczenie w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej.

"Jeżeli nie uda się nam zabezpieczyć naszej infrastruktury krytycznej i utrzymać przewagi nad cyberprzestępcami, wtedy nie dojdzie do globalnej rewolucji" - ocieniła Albrycht, podkreślając, że potrzeba nam "holistycznego podejścia" i współpracy różnych podmiotów do zapewnienia bezpieczeństwa cybernetycznego.

W tegorocznej edycji CYBERSEC bierze udział ponad 600 uczestników z 20 krajów, 120 prelegentów. W trakcie dwóch dni trwania konferencji będą uczestniczyć w czterech ścieżkach tematycznych: państwo, wojsko, przyszłość i biznes. W programie konferencji pojawią się również sesje specjalne dedykowane problemowi cyberprzestępczości.

Wśród wiodących zagadnień tegorocznej edycji znalazły się m.in. kwestie budowy regionalnego systemu cyberbezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej, cyberobrony państw NATO, walki z terroryzmem za pomocą cybernarzędzi, czy rosnącego deficytu wśród cyberspecjalistów. Istotnym elementem prac będzie również debata na temat rozwoju funduszy wspierających start-upy w obszarze cyber, innowacyjnych produktów i usług dla cyberbezpieczeństwa, tworzenia mechanizmów efektywnej współpracy publiczno-prywatnej, a także ochrony systemów sterowania przemysłowego - podkreśla organizator, czyli Instytut Kościuszki.

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Z Krakowa Łukasz Marciniak

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)