Cyfrowy Polsat: Największą część inwestycji ma pochłonąć rozwój sieci

16.03.2017 13:25, aktual.: 16.03.2017 13:38

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat zakłada wydanie zdecydowanie największej części planowanych wydatków inwestycyjnych w segmencie usług dla klientów indywidualnych i firmowych, w tym szczególnie na rozwój sieci, wynika z wypowiedzi członka zarządu ds. finansowych Katarzyny Ostap-Tomann. Planowany capex wynosi max. 10% przychodów. 

"Zdecydowanie najwięcej [planowanego na ten rok capeksu] wydane zostanie w usługach dla klientów indywidualnych i biznesowych. Sieć pochłonie dużą część wydatków inwestycyjnych" - powiedziała Ostap-Tomann na spotkaniu z dziennikarzami.

Według jej słów, capex obejmuje rollout sieci, tak aby technologia LTE na 900 MHz pojawiła się w 2018 r.

Wydatki inwestycyjne Grupy przewidziane są również na oprogramowanie. Ostap-Tomann wskazała, że Grupa nie rozdziela oficjalnie kwoty wydatków inwestycyjnych na poszczególne segmenty.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także