Trwa ładowanie...
zakupy
27-11-2015 06:58

Czarny piątek w sklepach. UOKiK przypomina o prawach klienta

Kupując na wyprzedażach i promocjach klienci mają takie same prawa, jak zwykle. W Czarny piątek przypomina o tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czarny piątek w sklepach. UOKiK przypomina o prawach klientaŹródło: Fotolia, fot: gui yong nian
d4g7gk6
d4g7gk6

Kupując na wyprzedażach i promocjach klienci mają takie same prawa, jak zwykle. W "czarny piątek" przypomina o tym Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Agnieszka Majchrzak z UOKiKu podkreśla, że kupując po niższej cenie konsument nie traci swoich praw między innymi do reklamacji. Mówi jednocześnie, że to, czy towar będzie można zwrócić, zależy jedynie od dobrej woli sprzedawcy.

Agnieszka Majchrzak dodaje, że w sytuacjach spornych klient ma prawo kupić towar po cenie niższej. Zdarza się, że inna cena znajduje się na metce, czy półce z produktem, a inna, zwykle wyższa, pojawia się przy kasie. W takim przypadku prawo działa na korzyść konsumenta.

Czarny piątek to amerykańska tradycja, która zagościła także w Europie. Przypada następnego dnia po obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Święcie Dziękczynienia. W "czarny piątek" sklepy organizują jednodniowe okazje i zniżki, a jest on uznawany za początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem.

d4g7gk6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7gk6