Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
09-01-2019 15:37

Czego student wymaga od swojego konta?

Studenci to zazwyczaj młodzi ludzie, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania, zapewniające im maksimum wygody przy jednoczesnym minimalnym stopniu zaangażowania z ich strony. Dotyczy to każdej sfery ich życia, także finansowej. Nic więc dziwnego, że przed wyborem placówki bankowej, której zdecydują się powierzyć swoje finanse, długo szukają idealnego konta bankowego, które w pełni sprosta ich wymaganiom. Jakie cechy powinno posiadać idealne konto dla studenta? Przekonajmy się.

Czego student wymaga od swojego konta?Źródło: materiały partnera
d7zd892
d7zd892

W nowoczesnym świecie finansów

Idealne konto bankowe dla studenta to przede wszystkim konto w pełni mobilne. Młodzi ludzie doskonale umieją odnaleźć się we współczesnym świecie i w pełni wykorzystują możliwości, jakie są dla nich dostępne. Dla nich nie ma miejsca na przestarzałe rozwiązania, które nie są w pełni adekwatne do ich potrzeb. Konto indywidualne dobre dla studenta powinno więc umożliwiać mu mobilne zarządzanie swoimi środkami na różne sposoby.

Z całą pewnością sama aplikacja bankowa zapewniająca dostęp do zgromadzonych na nim zasobów to zdecydowanie za mało. Poza nią wybrany rachunek powinien umożliwiać między innymi dokonywanie płatności zbliżeniowej oraz płatności w systemie BLIK. Niezwykle istotne są też szybkość i łatwość dokonywania oraz zatwierdzania przelewów, a także nieograniczony dostęp do rachunku z każdego urządzenia mobilnego. Ale to nadal nie jedyne cechy, jakie powinno posiadać konto bankowe dla studenta.

W związku z tym, że ludzie młodzi żyją aktywnie, idealne konto bankowe dla nich powinno dotrzymywać im kroku, zapewniając m.in. możliwość zakupu i kasowania biletów komunikacji publicznej za pomocą specjalnej aplikacji. To tylko jeden z przykładów, bowiem rozwiązań tego typu – powiązanych bezpośrednio z prowadzonym rachunkiem – powinno być o wiele więcej. Takie ułatwienia, zdecydowanie pozwalające na oszczędność czasu, są przez młodych ludzi bardzo cenione.

Wygodnie i ekonomicznie, czyli idealne konto dla żaka

Wygoda to nie jedyna cecha, jaką powinno wyróżniać się dobre konto dla studenta. Poza nią niezwykle istotną rolę odgrywa koszt prowadzenia rachunku. W obliczu mnóstwa wydatków, jakim musi podołać studencki budżet, każda nawet przysłowiowa zaoszczędzona złotówka jest na wagę złota. Nic dziwnego, że zdecydowana większość studentów jako jedną z głównych zalet rachunku bankowego podaje niską sumę kosztów związanych z jego prowadzeniem.

d7zd892

Im mniejsze opłaty stałe, niższa prowizja od transakcji i mniejsze opłaty związane z użytkowaniem karty płatniczej, tym lepiej. Jak łatwo się domyślić – najlepiej oczywiście, aby opłat tych nie było w ogóle. I rzeczywiście, wiele banków proponuje konta studenckie zwolnione całkowicie z części opłat lub obniżające wysokość tych opłat do minimum.

Co więcej, rachunki tego rodzaju, zwane popularnie kontami studenckimi, wcale nie są przeznaczone wyłącznie dla osób studiujących. W większości wypadków mogą z nich nadal korzystać także ci, którzy już ukończyli studia, ale nie przekroczyli jeszcze 26. roku życia. Na zwolnienie, z jakich opłat mogą liczyć posiadacze tego rodzaju kont indywidualnych?

W zależności od rodzaju oferty, tego typu rachunki mogą być zwolnione z części opłat stałych, również prowizji za wypłacanie i wpłacanie gotówki, transakcje bezgotówkowe, czy płatności mobilne. Dodatkowo w przypadku niektórych ofert studenci korzystający z dedykowanych im rachunków mogą liczyć na dość duże upusty, dokonując zakupu czy korzystając z usług firm i sklepów współpracujących z bankami. Warto zatem dobrze przejrzeć ofertę i wybrać taką, która najlepiej wpisuje się w potrzeby nowoczesnego studenta!

d7zd892
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7zd892