H&M Hennes & Mauritz AB
Według raportu "Cleaning up the Fashion Industry", opublikowanego przez Institute of Public and Environmental Affairs, dostawcy tekstyliów m.in. dla Zary, H&M, Ann Taylor, Guess, Target, Dinesy i Uniqlo łamią prawo ochrony środowiska w Chinach, zanieczyszczając wodę chemikaliami wykorzystywanymi do farbowania tkanin i nadruków.
Niemiecki program telewizyjny "Your Cheap Fashion - Our Misery" opisywał powiązania firmy H&M z wykorzystywaniem pracy dzieci w Uzbekistanie i Bangladeszu. Według twórców reportażu, 12 letnie dzieci pracują w fabrykach nawet po 14 godzin za głodowe stawki. Towar z tych fabryk trafia następnie do H&M, który reklamuje swoje produkty jako "modne i dobrej jakości w najlepszej cenie". Autorytarny uzbecki rząd czerpie niemałe zyski z eksportu bawełny, przy uprawie której odnotowano udokumentowane przypadki pracy dzieci.
Podobnie jak kilka innych dużych marek, H&M był krytykowany za złe traktowanie pracowników w Kambodży, gdzie setki pracowników w fabryce jednego z dostawców szwedzkiego giganta w niewyjaśniony sposób uległo omdleniom w sierpniu 2012 r.