Trwa ładowanie...
długi weekend
19-06-2014 19:39

Czerwiec otwiera sezon urlopowy Polaków

16 proc. pracowników planuje urlop już w czerwcu – tak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie firmy Work Service. Długi weekend czerwcowy w okolicy Bożego Ciała jest początkiem sezonu urlopowego w Polsce

Czerwiec otwiera sezon urlopowy PolakówŹródło: © Alexander Raths - Fotolia.com
d2vn1tu

.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown pokazują, że czerwiec należy do popularnych terminów urlopowych Polaków. Aż 16 proc. badanych pracowników wskazało czerwiec za miesiąc, w którym planują wakacje od pracy, w tym 14 proc. z nich zamierza urlopować już w okolicy Bożego Ciała. Będą to zarówno kilkudniowe urlopy, jak i dłuższe, zaplanowane wcześniej wakacje. Co najmniej dwutygodniowy urlop (obejmujący 10 dni roboczych) planuje w tym terminie 3 proc. badanych pracujących Polaków.

Polacy chętnie biorą urlop w czerwcu. To już półmetek roku, więc zmęczenie daje się we znaki, szczególnie tym najbardziej zapracowanym osobom. Nie jest to jeszcze sezon letni w pełni, więc ośrodki turystyczne nie mają pełnego obłożenia, którego możemy doświadczyć w kolejnych miesiącach lata. Jest też taniej, co dla Polaków ma niebagatelne znaczenie – mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków Work Service SA.

d2vn1tu

Polacy lubią długie weekendy. Dla wielu z nich choćby jeden dzień roboczy ustawowo wolny od pracy jest okazją do zaplanowania dłuższej nieobecności w pracy. Szczególnie cenią takie okazje do urlopowania osoby zatrudnione na etacie. Może to wynikać z ograniczonej liczby dni urlopu płatnego przysługujących do wykorzystania w roku. Długi weekend to okazja do dłuższego wypoczynku przy jednoczesnym „oszczędnym” wykorzystaniu dni urlopu płatnego. Wyniki przeprowadzonego badania potwierdzają tę zależność – najwięcej osób deklarujących urlop w okolicy Bożego Ciała zatrudnionych jest na etacie (16 proc.). Wśród zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło tylko 5 proc. planuje wolne w tym terminie.

Badanie Millward Brown S.A. zrealizowane na 522 pracownikach dobranych z 1000 osobowej ogólnopolskiej próby reprezentatywnej dla populacji dorosłych Polaków w ramach sondażu telefonicznego CATIBUS w terminie 13-15.06. 2014 r.

d2vn1tu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn1tu