Trwa ładowanie...
ycipk-3nxqjl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
czechy

Czeski totalizator Sazka stracił na miesiąc licencję

Czeskie ministerstwo finansów w poniedziałek odebrało na miesiąc totalizatorowi sportowemu Sazka licencję na prowadzenie zakładów liczbowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czeski totalizator Sazka stracił na miesiąc licencję
(Jupiterimages)
ycipk-3nxqjl

"Powodem decyzji jest to, że Sazka nie wypłaciła w określonym przez prawo terminie wygranej w loterii" - oświadczył resort finansów.

Wygrana przewyższająca 100 mln koron (16,5 mln zł) padła w styczniu. Wkrótce okazało się, że sytuacja finansowa firmy jest tak zła, że nie jest ona w stanie wypłacić nagrody w całości.

Wobec przedsiębiorstwa od stycznia toczy się kilka postępowań upadłościowych, a pod koniec marca - ze względu na zadłużenie - sąd ogłosił jego upadłość. Majątkiem zarządza wyznaczony przez sędziego syndyk.

ycipk-3nxqjl

Sąd prawdopodobnie do końca tygodnia będzie przyjmował zgłoszenia od osób, zgłaszających roszczenia finansowe wobec Sazki. Już 2079 wierzycieli upomniało się o niespłacone długi.

Największe długi czeski totalizator zaciągnął w czasie budowy w 2004 r. w Pradze hali sportowo-widowiskowej Sazka Arena (dziś O2 Arena) dla 18 tys. widzów. Później zadłużenie narastało stopniowo w efekcie kolejnych kredytów, branych na spłatę pożyczek.

Zgodnie z decyzją ministerstwa finansów Sazka powinna na miesiąc wstrzymać swą działalność. Ma jednak 15 dni na odwołanie się od postanowienia resortu.

Z Pragi Michał Zabłocki

ycipk-3nxqjl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nxqjl

ycipk-3nxqjl
ycipk-3nxqjl