Trwa ładowanie...
d2ular0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
czechy

Czeski totalizator Sazka stracił na miesiąc licencję

Czeskie ministerstwo finansów w poniedziałek odebrało na miesiąc totalizatorowi sportowemu Sazka licencję na prowadzenie zakładów liczbowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czeski totalizator Sazka stracił na miesiąc licencję
(Jupiterimages)
d2ular0

"Powodem decyzji jest to, że Sazka nie wypłaciła w określonym przez prawo terminie wygranej w loterii" - oświadczył resort finansów.

Wygrana przewyższająca 100 mln koron (16,5 mln zł) padła w styczniu. Wkrótce okazało się, że sytuacja finansowa firmy jest tak zła, że nie jest ona w stanie wypłacić nagrody w całości.

Wobec przedsiębiorstwa od stycznia toczy się kilka postępowań upadłościowych, a pod koniec marca - ze względu na zadłużenie - sąd ogłosił jego upadłość. Majątkiem zarządza wyznaczony przez sędziego syndyk.

d2ular0

Sąd prawdopodobnie do końca tygodnia będzie przyjmował zgłoszenia od osób, zgłaszających roszczenia finansowe wobec Sazki. Już 2079 wierzycieli upomniało się o niespłacone długi.

Największe długi czeski totalizator zaciągnął w czasie budowy w 2004 r. w Pradze hali sportowo-widowiskowej Sazka Arena (dziś O2 Arena) dla 18 tys. widzów. Później zadłużenie narastało stopniowo w efekcie kolejnych kredytów, branych na spłatę pożyczek.

Zgodnie z decyzją ministerstwa finansów Sazka powinna na miesiąc wstrzymać swą działalność. Ma jednak 15 dni na odwołanie się od postanowienia resortu.

Z Pragi Michał Zabłocki

d2ular0

Podziel się opinią

Share
d2ular0
d2ular0