Trwa ładowanie...

Czujesz się lepszy od innych? To znaczy, że łatwo cię oszukać

To nieprawda, że tylko osoby niewykształcone padają ofiarą oszustów finansowych.
Share
Czujesz się lepszy od innych? To znaczy, że łatwo cię oszukać
Źródło: WP.PL, Fot: Pixabay.com/Domena publiczna
d1uem3r

To nieprawda, że tylko osoby niewykształcone padają ofiarą oszustów finansowych. Dla większości zgubna jest chciwość, która powoduje, że łatwo nimi manipulować.

Do takiego wniosku dochodzi Joshua M. Brown, nowojorski doradca finansowy z Ritholtz Wealth Management. Na swoim blogu (http://thereformedbroker.com) wskazał on właśnie cechy ludzi, które sprawiają, że łatwo mogą oni paść ofiarą oszustów finansowych.

Obok braku wiedzy o produktach finansowych, zwykłego lenistwa, które zniechęca człowieka do sprawdzenia, w co inwestuje, Joshua M. Brown wskazuje na jeszcze jedną ciekawą cechę: swego rodzaju arogancję i przekonanie o tym, że zasługujemy na więcej niż inni, także gdy chodzi o zyski z naszych inwestycji. A stąd już prosta droga do tego, by uwierzyć, że obietnice bezpiecznych zysków na poziomie 10 procent bez ryzyka są prawdziwe.

- Oszuści potrafią wykorzystać, tę cechę i dokładnie wiedzą, co powiedzieć - pisze autor bloga o tych, którzy niemal „konspiracyjnym” tonem wmawiają komuś, że jest lepszy od innych. A od tego już tylko krok do utraty oszczędności.

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r