Trwa ładowanie...
opony

Czy brak opon zimowych może wpływać na wypłatę odszkodowania?

Posiadanie opon zimowych w stosownym okresie roku, w odróżnieniu od innych krajów europejskich, nie jest jeszcze w Polsce ustawowym obowiązkiem. Dlatego też zakład ubezpieczeń co do zasady nie może odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu braku posiadania takich opon.

Share
Czy brak opon zimowych może wpływać na wypłatę odszkodowania?
Fot: Liberty Direct
d2thm6i

W uzasadnionych przypadkach może jednak uznać, że brak opon zimowych przyczynił się do powstania szkody. Wówczas będzie mógł obniżyć wysokość odszkodowania, a jeżeli uzna że brak opon zimowych był rażącym niedbalstwem, nawet całkowicie odmówić wypłaty odszkodowania. W tego typu sytuacjach jednak każdy ubezpieczyciel podejmuje decyzję indywidualnie.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

d2thm6i

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i