Trwa ładowanie...

Darmowe konta w banku dla wszystkich. Nowe przepisy wchodzą w życie.

„Darmowe konto dla wszystkich” nie będzie już wyłącznie sloganem reklamowym, jakim zgrabnie posługują się instytucje bankowe. Od 8 sierpnia 2018 r. wdrażane zostają przepisy obligujące banki oraz SKOK-i do składania oferty rachunku podstawowego.

Darmowe konta w banku dla wszystkich. Nowe przepisy wchodzą w życie.Źródło: PAP
d342fsi
d342fsi

Zysk z opłat

W ciągu ostatnich lat opłaty za prowadzenie konta były regularnie podnoszone przez organizacje bankowe. Doszło nawet do sytuacji, w którym prowizja została naliczana za wypłacanie zbyt małych sum pieniędzy. Oczywiście wszystko ma swoją cenę, w tym darmowe konta. Klient zakładający tego typu rachunek bankowy nie będzie mógł posiadać równocześnie konta u konkurencji.

Darmowa karta

Brak opłat za prowadzenie rachunku oraz wydaną kartę to nie jedyne zalety darmowego konta. Ustawa ma nakazywać prowizję zazwyczaj w trzech sytuacjach. Pierwszą z nich będą wypłaty z zagranicznych bankomatów. Drugą kwestią to wszelkie operacje z maszyn bankowych - wypłaty z bankomatów i wpłaty do wpłatomatów - za szósty (i kolejny) miesiąc z urządzeń nienależących do naszego banku. Trzecia sytuacja dotyczy prowizji za szósty i następne przelewy w danym miesiącu.

Niskie prowizje za szósty przelew

Na szczęście wysokość prowizji nie będzie należeć do największych. Ustawa dotycząca rachunków podstawowych zakłada, że opłaty nie będą mogły przekroczyć najczęstszych stawek jakie stosowane były przez ostatni rok. Dzięki wspomnianym cechom, posiadanie konta podstawowego będzie optymalnym rozwiązaniem dla wielu klientów. Jedynym mankamentem będzie brak możliwości z korzystania z usług kredytowych na bazie takiego rachunku.

d342fsi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d342fsi