Trwa ładowanie...
d2ej9p5

DCT Gdańsk ma 290 mln euro kredytu na m.in budowę II głębokowodnego nabrzeża

Warszawa, 07.11.2014 (ISBnews) - DCT Gdańsk podpisał z grupą banków komercyjnych i wspierających rozwój umowę kredytową o wartości 290 mln euro na budowę drugiego głębokowodnego nabrzeża kontenerowego i refinansowanie zobowiązań terminalu, podała spółka.

Share
d2ej9p5

"Zbliżamy się do ukończenia wstępnej fazy projektu, która bezpośrednio poprzedza rozpoczęcie prac budowlanych. Wzrost zapotrzebowania na bardziej wydajne i ekonomiczne rozwiązania transportowe w regionie Morza Bałtyckiego, zdolne skutecznie konkurować z usługami w portach Europy Północnej, stał się głównym powodem podjęcia decyzji o rozbudowie DCT Gdańsk i otwarciu drugiego głębokowodnego nabrzeża" - powiedział prezes Maciek Kwiatkowski, cytowany w komunikacie.

Na przełomie września i października br. terminal poinformował, że generalnym wykonawcą inwestycji będzie NV Besix SA.

Budowa drugiego nabrzeża w DCT Gdańsk, które do końca 2016 r. będzie gotowe na przyjęcie pierwszego statku, jest odpowiedzią na rosnący popyt na obsługę głębokowodnych statków oceanicznych w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Nowe nabrzeże o długości 650 m zwiększy zdolność przeładunkową terminalu dwukrotnie, z 1,5 mln TEU (kontenerów dwudziestostopowych) do 3 mln TEU rocznie w pierwszej fazie rozbudowy. Nowe nabrzeże będzie wyposażone w 5 suwnic STS oraz dodatkowy sprzęt przeładunkowy zdolny do obsługi statków o pojemności przekraczającej 18.000 TEU.

DCT jest terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Zlokalizowany jest w Porcie Gdańskim.

(ISBnews)

d2ej9p5

Podziel się opinią

Share
d2ej9p5
d2ej9p5