Trwa ładowanie...
dm13eth

Deficyt sektora finansów publicznych w 2011 roku niższy niż 5,6 proc. PKB - Radziwiłł, MF

31.08. Warszawa (PAP) - W ocenie wiceministra finansów Dominika Radziwiłła deficyt sektora finansów w 2011 roku będzie niższy niż 5,6 proc. PKB, a dług publiczny, według...

Share
dm13eth

31.08. Warszawa (PAP) - W ocenie wiceministra finansów Dominika Radziwiłła deficyt sektora finansów w 2011 roku będzie niższy niż 5,6 proc. PKB, a dług publiczny, według metodologii krajowej, spadnie już w tym roku z poziomu około 52,9 proc. PKB w 2010 roku.

"Na pewno deficyt będzie niższy niż planowano w budżecie. Deficyt sektora będzie prawdopodobnie również pod kontrolą, w związku z tym finalny może być poniżej tego, który planujemy na poziomie 5,6 proc. Realne jest to, że będzie poniżej 5,6 proc. PKB" - powiedział Radziwiłł w środę w TVN CNBC.

"Oczywiście jest tak, że jeśli chodzi o relację długu do PKB, według polskiej metodologii, to w dalszym ciągu podtrzymujemy, że relacja ta spadnie. Na koniec zeszłego roku ta relacja (długu publicznego do PKB - PAP) była na poziomie około 52,9 proc., tak w tym roku ta relacja będzie niższa" - dodał.

Zdaniem wiceministra finansów według metodologii UE dług publicznych w relacji do PKB w 2011 roku ustabilizuje się na poziomie z roku 2010. (PAP)

bg/ jtt/

dm13eth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm13eth
dm13eth