Trwa ładowanie...
d1nowm4
d1nowm4

Dekpol przydzielił obligacje serii E1 o wartości nominalnej 10 mln zł

Warszawa, 27.11.2015 (ISBnews) - Dekpol przydzielił  10 tys. zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii E1, o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1nowm4

"Zarząd Dekpol informuje, iż 27 listopada 2015 roku podjął uchwałę o dokonaniu przydziału 10 000 sztuk zbywalnych, zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii E1 o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł na rzecz Pioneer Obligacji - Dynamiczna Alokacja Fundusz Inwestycyjny Otwarty oraz Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty" - czytamy w komunikacie.

Cena emisyjna oraz wartość nominalna jednej obligacji wynosi 1 tys. zł. Obligacje są oprocentowane według stopy procentowej WIBOR 3M powiększonej o marżę. Odsetki będą płatne kwartalnie. Termin wykupu obligacji przypada na dzień 27 listopada 2019 roku, a wykup nastąpi poprzez zapłatę przez emitenta na rzecz obligatariuszy za każdą obligację należności głównej, czyli kwoty równej wartości nominalnej jednej obligacji, czytamy także.

Jak podała spółka, celem emisji obligacji jest pozyskanie środków pieniężnych na realizację budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częściami usługowymi na działce przy ul. Jaglanej w Gdańsku.

d1nowm4

Wartość zaciągniętych zobowiązań na 30 września 2015 roku wynosi 184,2 mln zł.

Dekpol powstał w 1993 r. Jego działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe. Spółka jest notowana na GPW od stycznia 2015 r.

(ISBnews)

d1nowm4

Podziel się opinią

Share
d1nowm4
d1nowm4