Trwa ładowanie...
d8nw1uh

DI BRE nadal zaleca "trzymaj" Budimex, cena docelowa 71,60 zł

15.5.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 11
maja, podtrzymali rekomendację "trzymaj" akcje Budimeksu,
podwyższając dla nich cenę docelową do 71,60 zł...

d8nw1uh

15.5.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 11 maja, podtrzymali rekomendację "trzymaj" akcje Budimeksu, podwyższając dla nich cenę docelową do 71,60 zł z 69,10 zł.

Na zamknięciu piątkowej sesji kurs akcji Budimeksu wyniósł 72,50 zł.

"Uważamy, że w obecnej sytuacji akcje Budimeksu są mniej atrakcyjne niż najbliższego rywala, czyli Mostostalu Warszawa. Spółkę wyróżnia mniejszy portfel zamówień oraz wyższa wycena. Wysoka dywidenda może być zachętą do inwestycji w akcje spółki, nie sądzimy jednak, aby była powtarzalna (naszym zdaniem na rynku można nabyć inne typowo dywidendowe spółki, o wyższej stopie dywidendy i dużym prawdopodobieństwie utrzymania tej stopy)" - napisano w raporcie DI BRE Banku.

Analitycy zwracają uwagę, że bardzo wysoka dywidenda wskazuje na duże potrzeby gotówkowe Ferrovialu.

d8nw1uh

"Sądzimy, że jeśli spółka nie przeprowadzi działań w kierunku delewarowania grupy (spłata części zadłużenia wewnątrzgrupowego, sprzedaż części majątku Cintra Construcciones), obawy o możliwość realizacji budowy odcinka autostrady Stryków-Pyrzowice będą uzasadnione" - napisano w raporcie.

"Naszym zdaniem na notowania Budimexu może też negatywnie wpłynąć ewentualna wiadomość o nieudanych próbach pozyskania finansowania przez Autostradę Wielkopolską na budowę odcinka do granicy państwa. Jednocześnie, nie dostrzegamy ryzyka braku finansowania GDDKiA na rok 2009, przyznajemy jednak, że takie ryzyko dotyczy roku 2010 (mniej środków = ryzyko niższej stopy wzrostu rynku drogownictwa)" - dodali analitycy. (PAP)

pr/ ana/

d8nw1uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8nw1uh