Trwa ładowanie...
djyhv9q

DI BRE obniżył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj"

4.6.Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku, w
raporcie z 29 maja, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do
"trzymaj" z "kupuj". Cena...

djyhv9q
djyhv9q

4.6.Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku, w raporcie z 29 maja, obniżyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "trzymaj" z "kupuj". Cena docelowa została ustalona na 14,55 zł.

W dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono 14,25 zł, a na czwartkowym zamknięciu wyceniono je na 14,8 zł.

"Wyniki pierwszego kwartału 2009 roku pokazują, że Cyfrowy Polsat stosunkowo dobrze poradził sobie z niekorzystnym środowiskiem kursowym odnotowując poprawę wyników operacyjnych, mimo że poza słabym złotym negatywnie na wyniki spółki w pierwszym kwartale wpłynęła strata poniesiona przez projekt wirtualnego operatora komórkowego, który został uruchomiony w połowie zeszłego roku (11,3 mln zł). Poprawa wyników wynika częściowo z aktu, że w pierwszym kwartale doszło do wzrostu udziału wynajmu dekoderów kosztem ich sprzedaży, co pozwoliło spółce nie rozpoznawać całej kwoty subsydiów, a jedynie amortyzowaną część" - napisano.

"Ponadto podwyżka cen ze strony Cyfry Plus pokazuje, że konkurencja na rynku nie jest aż tak ostra i daje Cyfrowemu Polsatowi pole manewru w zakresie podniesienia cen swoich pakietów i przerzucenia części kosztów działalności na klientów, bądź też wykorzystania słabości konkurenta do pozyskania części jego abonentów. Jednocześnie, od wydania naszej ostatniej rekomendacji kurs akcji spółki wzrósł o 10,3 proc. W związku z powyższym, uwzględniając jednocześnie oddzielenie dywidendy od akcji z dniem 28 maja (0,75 zł), wydajemy dla akcji Cyfrowego Polsatu rekomendację trzymaj i wyznaczamy cenę docelową na poziomie 14,55 zł" - dodano.(PAP)

epo/ ana/

djyhv9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djyhv9q