DI BRE podniósł rekomendację dla GTC, obniżył dla ośmiu innych spółek
11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE w raporcie miesięcznym z 5 października podwyższyli rekomendację dla GTC do "akumuluj" i obniżyli dla Agory, Banku Handlowego, Grupy Kęty i...
11.10.2010 | aktual.: 11.10.2010 17:08
11.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE w raporcie miesięcznym z 5 października podwyższyli rekomendację dla GTC do "akumuluj" i obniżyli dla Agory, Banku Handlowego, Grupy Kęty i PKO BP (do "trzymaj"), Kernela (do "akumuluj"), Millennium i Netii (do "redukuj") i dla PBG (do "sprzedaj").
DI BRE zawiesił w tym samym raporcie rekomendacje dla Emperii i Eurocashu.
Zdaniem analityków, danymi, które mogą mieć największy wpływ na prognozy zysków banków będzie październikowa decyzja RPP w sprawie stóp procentowych (DI BRE zakłada pierwszą podwyżkę w 1Q 2011) oraz rozwój jakości kredytów.
"Wcześniejsze od zakładanych podwyżki stóp procentowych byłyby korzystne przede wszystkim dla PKO BP, a dalsza poprawa jakości kredytów korporacyjnych powinna być pozytywna dla walorów Handlowego" - napisano w raporcie.
Znaczące umocnienie złotego przy ustalonej już na kluczowe kwartały sezonu korzystnej taryfie hurtowej powinno mocno wspierać kurs PGNiG. Takie tendencje walutowe są z kolei mniej sprzyjające dla rafinerii, które dodatkowo doświadczają słabych marż przerobowych.
Utrzymujące się wyższe ceny energii na TGE, pozytywne doniesienia z procesu prywatyzacji Enei oraz oczekiwania poprawy wyników w przyszłym roku powinny wspierać sentyment do sektora energetycznego.
"Najbardziej atrakcyjnym obiektem inwestycyjnym nadal pozostaje Tauron" - uważają analitycy.
W przypadku sektora telekomunikacyjnego, przy obecnych cenach akcji telekomów DI BRE ponownie preferuje akcje TP SA kosztem Netii.
"Wzrosty ostatniego tygodnia wyczerpały według nas potencjał wzrostowy na akcjach Agory. Tym samym przechodzimy do neutralnego nastawienia do sektora mediów. Wśród dystrybutorów IT potencjał wzrostowy widzimy w AB i Asbisie. W przypadku Asseco czasowo na notowania negatywnie przekładać się będzie planowana emisja akcji. W Sygnity restrukturyzacja przyniesie efekty dopiero w przyszłym roku, niemniej akcje tej spółki również posiadają spory potencjał wzrostu" - napisano w raporcie.
"Atrakcyjne nadal pozostają akcje Kernel i Kopex. Ostatnie wzrosty można wykorzystywać do sprzedaży papierów Famuru" - dodano.
W przypadku budowlanki analitycy obawiają się negatywnych zaskoczeń w grupie największych firm budowlanych (m.in. wyniki H2 2010 Polimeksu i Mostostalu Warszawa). Rekomendują przeważanie małych i średnich firm z branży, w tym spółek specjalistycznych.
Ich zdaniem, koniunktura w sektorze deweloperskim prezentuje się neutralnie, a wyceny wybranych spółek z branży nadal są bardzo atrakcyjne. W wybranych przypadkach dyskonto do fair value sięga około 25-30 proc. (PAP)
pr/ jtt/