Trwa ładowanie...
d2jlkpx

DI BRE podwyższa rekomendację dla Budimeksu do "akumuluj", cena docelowa 105,4 zł

25.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 19 lipca podwyższył rekomendację dla Budimeksu do "akumuluj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową akcji spółki do 105,4 zł z 66,8...

Share
d2jlkpx

25.07. Warszawa (PAP) - DI BRE w raporcie z 19 lipca podwyższył rekomendację dla Budimeksu do "akumuluj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową akcji spółki do 105,4 zł z 66,8 zł.

Raport wydano przy kursie 94 zł. W czwartek na zamknięciu sesji za papiery firmy płacono 96,4 zł.

"Uruchomienie już w czerwcu przez GDDKiA nowych przetargów drogowych może przełożyć się na pierwsze przychody w Budimeksie w pierwszym półroczu 2014, zmniejszając ryzyko głębokiego spadku przyszłorocznych wyników. Spodziewamy się jednocześnie widocznego przełożenia nowych kontraktów drogowych na wzrost przychodów i wyników w 2015" - oceniają analitycy.

DI BRE wskazuje, że Budimex ma największe kompetencje i najlepszą pozycję gotówkową wśród polskich firm budowlanych działających na rynku drogowym.

"Dziś wiele przemawia za spadkiem walki konkurencyjnej i wzrostem pozycji Budimeksu w walce o kontrakty finansowane z budżetu UE 2014-2020. Orientacyjna wartość środków, które przypadną GDDKiA w ramach nowej perspektywy budżetowej UE to 10 mld euro. Budimex będzie według nas jednym z głównych beneficjentów tych środków" - uważają analitycy. (PAP)

morb/ jtt/

d2jlkpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jlkpx