Trwa ładowanie...
d45c7ol

DI BRE rekomenduje "trzymaj" NFI EMF, cena docelowa 19 zł

02.06. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 27 maja wydali rekomendację "trzymaj" dla NFI EMF, ustalając cenę docelową na 19 zł. Rozpoczęli tym samym wydawanie...

Share
d45c7ol

02.06. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 27 maja wydali rekomendację "trzymaj" dla NFI EMF, ustalając cenę docelową na 19 zł. Rozpoczęli tym samym wydawanie rekomendacji dla spółki.

"NFI EMF nie zaskoczył inwestorów wynikami za 1 kwartał 2011, ponieważ zgodnie z konsensusem były one słabe. Podobnie, jak w przypadku innych spółek z branży, sezonowość wyników NFI EMF jest taka, że 1 kwartał nie jest istotny dla wyniku rocznego, natomiast kwartał 4 generuje ponad 80 proc. rocznego zysku na sprzedaży. Na sezonowo słaby 1 kwartał dodatkowo negatywnie wpłynęło przesunięcie Świąt Wielkanocnych, które ma znaczenie dla całej branży, ale dla segmentu zabawek (Smyk i Spielemax) w szczególności. Do sezonowego spowolnienia NFI EMF dodał jeszcze kilka jednorazowych zdarzeń, m.in. ujemne dynamiki sprzedaży w salonach Empik wynikające z wprowadzonego od 2011 podatku VAT na książki, czy mniejsze wyprzedaże w segmencie Smyk. Wymienione zjawiska miały - naszym zdaniem - charakter jednorazowy, a jedynym, niepokojącym w perspektywie całego roku (jeśli nie tylko półrocza), zjawiskiem są ujemne dynamiki LFL w segmencie mody i urody" - napisano w raporcie.

Rekomendacja została wydana przy cenie 18,2 zł za akcję.

W czwartek o godzinie 16:25 za akcję NFI EMF płacono 17,69 zł. (PAP)

mto/ osz/

d45c7ol

Podziel się opinią

Share
d45c7ol
d45c7ol