DICE+: Polskie firmy consumer electronics mogą być znaczącym graczem na świecie
Warszawa, 06.11.2014 (ISBnews) - Polacy tworzący start-upy bez kompleksów wchodzą w świat nowych technologii i istnieje duże prawdopodobieństwo, że polskie firmy z sektora consumer electronics mogą stać się znaczącym graczem na tym rynku, ocenił założyciel firmy Game Technologies, producenta kostki DICE+, Patryk Strzelewicz podczas debaty "Dlaczego warto wspierać młode ambitne przedsiębiorstwa wysokich technologii?", zorganizowanej przez organizację Pracodawcy RP w ramach projektu MAPIT skierowanego do Młodych Ambitnych Przedsiębiorstw - mikroprzedsiębiorstw, start-upów działających w obszarze wysokich technologii.
06.11.2014 | aktual.: 06.11.2014 13:53
"Stawiam tezę, że Polacy tworzący start-upy pozbyli się już wszelkich kompleksów, jeśli chodzi o wchodzenie w świat nowych technologii. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że polskie firmy z sektora consumer electronics będą wkrótce znaczącym graczem na tym rynku" - powiedział Strzelewicz.
Wraz z Michałem Bonikowskim, współwłaścicielem studia wzornictwa przemysłowego Mindsailors, stworzyli elektroniczną kostkę DICE+, przeznaczoną do gry na tablecie. Gadżet zdobył zainteresowanie ze strony firmy Apple, która zdecydowała się na dystrybucję kostki w swoich sklepach na całym świecie.
"Przygotowywaliśmy design dla wielu firm ze świata, ale w ostatnich dwóch latach naprawdę najciekawsze nowe projekty z jakimi mamy do czynienia pochodzą z Polski" - stwierdził Bonikowski.
W ocenie Strzelewicza, najtrudniejsze dla młodych firm jest rozpoczęcie działalności. Jak wskazał prace z DICE+ trwały ok. 4 lata, ale teraz ma poczucie że przełamali barierę psychologiczną, że zaawansowane urządzenia elektroniczne można produkować w Polsce. Dla firm m.in. z takimi celami przygotowano projekt MAPIT.
Projekt kierowany jest do firm z branż produkcji substancji farmaceutycznych oraz leków, produkcji komputerów, elektroniki i optyki, produkcji statków powietrznych, statków kosmicznych, prowadzących działalność związaną z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych, telekomunikacji, informatyki, informacji i prowadzących działalność badawczą.
Dzięki MAPIT stu właścicieli, managerów, osób mających realny wpływ na wprowadzana zmianę, z 50 polskich mikroprzedsiębiorstw, działających w branży hi-tech, którzy dotychczas prowadzili swój biznes intuicyjnie, dzięki udziałowi w programie będą mogli we współpracy z ekspertami poznać metody i narzędzia pozwalające efektywniej rozwinąć i zarządzać firmą oraz jej wzrostem. Wypracowany w wyniku programu standard wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw wchodzących w fazę wzrostu opublikowany zostanie oraz rozpowszechniony w instytucjach wsparcia biznesu oraz ośrodkach naukowych.
Do bezpłatnego udziału w programie firmy mogą zgłaszać się poprzez stronę mapit.pl. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym projektu.
(ISBnews)