Trwa ładowanie...
d2xizlq
d2xizlq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

DK Energy i KHW zawarły umowę w sprawie ZEC Katowice

Katowicki Holding Węglowy (KHW) oraz DK Energy Polska, spółka należąca do Grupy EDF, podpisały umowę sprzedaży i nabycia 100 proc. akcji spółki Zakłady Energetyki Cieplnej Katowice SA - podał w środę rzecznik KHW Wojciech Jaros.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xizlq

Jak poinformował Jaros, DK Energy Polska złożyła Katowickiemu Holdingowi Węglowemu najkorzystniejszą ofertę na zakup 100 proc. akcji Zakładów Energetyki Cieplnej SA - firmy specjalizującej się w produkcji i dystrybucji ciepła oraz produkcji skojarzonej energii elektrycznej w oparciu o gaz kopalniany, pozyskiwany w kopalniach holdingu. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest uzyskanie zgody walnego zgromadzenia spółki KHW SA na zbycie akcji i UOKiK na nabycie ZEC Katowice SA przez kupującego.

Oferta DK Energy Polska została złożona w ramach postępowania konkurencyjnego, prowadzonego przez Katowicki Holding Węglowy od maja 2015 roku. Jak zaznaczył rzecznik, postępowanie spotkało się z dużym zainteresowaniem na rynku energetycznym - aż 10 podmiotów złożyło oferty wstępne i zostało dopuszczonych do procesu badania - due diligence ZEC Katowice SA.

"Dzięki tej transakcji Katowicki Holding Węglowy pozyskuje stabilnego partnera branżowego, który gwarantuje kontynuację rozwoju spółki ZEC Katowice SA, dalszą optymalizację kosztów energetycznych, składających się na koszt wydobycia węgla oraz maksymalizację wykorzystania metanu w gazie kopalnianym" - podkreślił Jaros.

d2xizlq

Projekt rozwoju działalności ZEC Katowice SA zakłada dynamiczny rozwój sieci ciepłowniczych, które w miastach Górnego Śląska będą podstawowym filarem aktywnej polityki ochrony środowiska i likwidacji niskiej emisji.

Rzecznik zaznaczył, że DK Energy Polska nabywa ZEC Katowice SA "w ramach aktywnej polityki rozwoju swojej działalności w sektorze sieci ciepłowniczych, kogeneracji i usług energetycznych". Spółka ZEC Katowice S.A. stanie się w najbliższej przyszłości platformą rozwoju usług energetycznych, oferowanych przez Grupę EDF w sektorze przemysłowym i komunalnym na południu Polski.

Spółka ZEC Katowice prowadzi swoją działalność na terenie Katowic, Mysłowic, Sosnowca i Rudy Śląskiej, gdzie zatrudnia 421 osób. W 2014 roku odnotowała obroty w wysokości 152,2 mln zł. Jest liderem w zakresie wykorzystania gazu kopalnianego w Polsce. Od 2012 spółka dokonała wielu inwestycji w zakresie rozwoju potencjału wykorzystania gazu kopalnianego w kogeneracji, modernizacji sieci ciepłowniczych i redukcji emisji dwutlenku węgla.

DK Energy - spółka należąca do grupy EDF - opracowuje, buduje i zarządza lokalnymi systemami energetycznymi. Firma jest integratorem różnych usług dostępnych dla klientów w ramach całej Grupy EDF.

KHW SA jest jedną z trzech największych spółek zajmujących się wydobyciem węgla kamiennego w Polsce. Kopalnie Murcki-Staszic, Mysłowice-Wesoła, Wieczorek i Wujek dostarczają węgiel odbiorcom przemysłowym i komunalnym. KHW SA dostarcza też metan wykorzystywany w silnikach gazowych oraz produkuje certyfikowane kruszywa budowalne i drogowe.

d2xizlq

Podziel się opinią

Share
d2xizlq
d2xizlq