Trwa ładowanie...

Dlaczego kobiety kochają strażaków?

Stare przysłowie mówi "za mundurem panny sznurem". I coś w tym jest. Jednak mundur, mundurowi nie równy

Share
Dlaczego kobiety kochają strażaków?
d3ruq3u

Jak wynika z wielu badań, zdecydowanie najdłuższy sznur pań ustawia się za mundurem strażackim. Niedawno serwis internetowy zajmujący się pośrednictwem pracy Fish4jobs, zapytał 1000 losowo wybranych osób, które profesje są ich zdaniem najseksowniejsze. Wygrał oczywiście strażak, którego wskazało oż 48 proc. respondentów. Dla porównania policjant zyskał 24 proc. głosów. Gorący zawód W tym zawodzie sprawność fizyczna to podstawa. Nic więc dziwnego, że strażacy świetnie wyglądają. Do tego są bohaterscy, narażają swoje życie by ratować innych, są odważni i tacy męscy. Dzielny facet, który uratuje kobietę z płonącej wieży, to przecież marzenie każdej małej dziewczynki. Co z tego, że zamiast białego rumaka, przybędzie czerwonym wozem. W dzisiejszych czasach, to chyba nawet bardziej pożądane. Na wyobraźnię kobiet działa też strażacki strój. Jak się okazuje mundur straży ogniowej to jeden z najchętniej kupowanych lub wypożyczanych przez panie kostiumów dla ich mężczyzn na sypialniane igraszki.

Badania dowodzą też, że strażak jest najczęstszym bohaterem kobiecych fantazji erotycznych. Nakłada się na to wiele aspektów. Kobiece wyobrażenie o pięknym ciele poskramiacza ognia to tylko jeden z elementów seksownego wizerunku tego zawodu. Są też inne - wspomniany już czerwony wóz, rura po której panowie zjeżdżają do garażu, przemawiająca do wyobraźni sikawka i wysoka temperatura związana z wykonywaną pracą. Oczywiście mało która pani analizuje na zimno jaki wpływ na jej wyobraźnię mają te elementy, ale wystarczy poczytać w internecie opinie kobiet zafascynowanych strażakami, by dowiedzieć się, że wszystko to istnieje w naszych głowach.

Seksowny obraz strażaka to jedna strona medalu. Przemawia on do kobiecej fantazji o podłożu erotycznym. Jednak jest też druga kwestia. Czego kobiety szukają w idealnym mężczyźnie? Oparcia. Większość pań bez względu na to, jak bardzo jest wyzwolona, podświadomie pragnie silnego ramienia, które je otoczy. A kto - pod względem profesji - bliższy jest odważnemu, dzielnemu, silnemu bohaterowi ze snów, który wybawi kobietę z każdej opresji, od strażaka? Bez względu na osobowość i temperament każdego z panów uprawiających ten zawód, społeczeństwo przypisuje im określone cechy. Strażak poza odwagą, musi być naszym zdaniem zdecydowany, opanowany, skłonny do poświęceń, potrafiący natychmiast podjąć decyzję, bohaterski - nie tylko w swojej pracy, ale także w życiu prywatnym.

d3ruq3u

Nie zastanawiamy się czy wszystkie te cnoty faktycznie przynależą do każdej z nich, po prostu wierzymy, że są one - tak samo jak mundur - częścią strażackiego wyposażenia. Czy jest więc coś dziwnego w tym, że z jednej strony seksowny, a drugiej bohaterski mężczyzna jest ideałem kobiety? Raczej nie. A jeśli jeszcze dorzucimy do tego fakt, że strażak codziennie naraża swoje życie, sprawa staje się całkiem prosta. W końcu nie wzmacnia naszych uczuć bardziej niż ciągła obawa o życie i zdrowie tego jedynego. Poza tym jak napisała jedna z internautek: "Strażacy to najfajniejsi faceci. Nic więc dziwnego, że wszyscy ich kochają i szanują!".

AD/MA

d3ruq3u

Podziel się opinią

Share
d3ruq3u
d3ruq3u