Trwa ładowanie...
d2iufmc

DM BDM podniósł rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "akumuluj", cena docelowa 18,7 zł

01.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 30 stycznia, podwyższyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "akumuluj" z "trzymaj", a cenę docelową...

Share
d2iufmc

01.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 30 stycznia, podwyższyli rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do "akumuluj" z "trzymaj", a cenę docelową podnieśli do 18,7 zł z 15,15 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 16,93 zł za akcję Cyfrowego Polsatu, a w piątek na giełdzie o godz. 9.10 kurs wyniósł 16,97 zł.

W opinii analityków DM BDM spółka jest relatywnie dobrze przygotowana na obserwowane pogarszające się warunki działania w obu segmentach biznesowych.

d2iufmc

"Ewentualne pogorszenie sentymentu inwestycyjnego związane ze spodziewanym pogorszeniem wyników w 2013 roku będzie wg nas tymczasowe. Liczymy, że spółka w 2013 roku wypracuje wynik EBITDA na poziomie niespełna 950 mln zł i zakładamy, że oczekiwana erozja rezultatów będzie płytka (...)" - napisano w raporcie.

"W dalszej perspektywie przyjęliśmy odbicie wyników bazujące na poprawie segmentu nadawania. W obszarze usług dla klientów indywidualnych w modelu przyjęliśmy ostrożne założenie płaskich wyników i liczymy, że w przyszłości będziemy mogli dokonać rewizji w górę" - dodano.

Analitycy zwrócili też uwagę, że perspektywa wypłaty dywidendy przez spółkę jest coraz bliższa.(PAP)

mto/ asa/

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc