Trwa ładowanie...
d2nqx7c

DM mBanku obniżyli rekomendację Kopeksu do "trzymaj", a wycenę do 14,5 zł

07.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku, w raporcie z 3 marca, obniżyli rekomendację spółki Kopex do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelowa jednej akcji firmy do...

Share
d2nqx7c

07.03. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego mBanku, w raporcie z 3 marca, obniżyli rekomendację spółki Kopex do "trzymaj" z "kupuj", a cenę docelowa jednej akcji firmy do 14,5 zł z 14,8 zł.

Raport przygotowano przy kursie spółki na poziomie 14 zł, a w piątek ok. godz. 15.53 wynosi on 14,4 zł.

"Kurs akcji Kopex wzrósł od początku roku o 30 proc. w oczekiwaniu, że zaproponowane przez Famur połączenie spółek dojdzie do skutku. Dodatkowo sentyment do akcji wspierały bardzo dobre wyniki za IV kw. 2013 połączone z rekordowym w historii spółki przepływem gotówki z działalności operacyjnej (505,7 mln zł)" - poinformowali analitycy DM mBanku.

Dodali, że obecnie kurs akcji Kopex dyskontuje połączenie z Famur przy parytecie 3,0x, czyli znacznie wyżej od wcześniej zaproponowanego 2,0x.

d2nqx7c

"Powyżej parytetu 2,9x udział głównego akcjonariusza Famur spada poniżej 50 proc. w połączonym podmiocie, co zmniejsza szanse na połączenie przy wyższej relacji cen akcji. Dodatkowo pamiętać należy, że w przypadku braku połączenia z Famur, posiadany przez TDJ pakiet 10 proc. akcji prawdopodobnie zostanie sprzedany na rynek, co krótkoterminowo wpłynęłoby na spadek cen akcji Kopeksu" - podali.

Przypomnieli również, że 14 marca wznowione zostanie NWZ Kopeksu, na którym zapaść może decyzja o upoważnieniu zarządu do przeprowadzenia emisji 10,5 mln akcji (14 proc. akcji znajdujących się w obrocie) w celu obrony przed wrogim przejęciem. (PAP)

jow/ asa/

d2nqx7c

Podziel się opinią

Share
d2nqx7c
d2nqx7c