Trwa ładowanie...
d1r1qyd
d1r1qyd

DM PKO BP podwyższył cenę docelową dla PKN Orlen do 44,19 zł, utrzymał "redukuj"

30.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 21 grudnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 44,19 zł, z 35,00 zł oraz podtrzymali rekomendację...
Share
d1r1qyd

30.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 21 grudnia, podwyższyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 44,19 zł, z 35,00 zł oraz podtrzymali rekomendację "redukuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji na poziomie 48,24 zł. W czwartek o godzinie 12:42 za papiery spółki płacono 47,60 zł.

"Poprawa wyników PKN Orlen oraz wzrost cen ropy pozytywnie wpłynęły na zachowanie kursu spółki w ostatnim okresie. Niemniej jednak biorąc pod uwagę nadal trudna sytuacje na rynku rafineryjnym uważamy, iż ostatnie wzrosty kursu były zbyt optymistyczne w stosunku do potencjału poprawy wyników spółki. Ze względu na wahania walut oraz zmienność marż rafineryjnych w IV kw. uważamy, iż wyniki IV kw. br. znajdą się pod presja. W związku z powyższym wydajemy rekomendacje +redukuj+" - napisano w komentarzu.

Analitycy dodają, ze obecnie Europa boryka się z nadpodażą mocy rafineryjnych oraz wciąż słabym popytem na paliwa, co powoduje, iż nie należy oczekiwać znaczącej poprawy marż rafineryjnych w przyszłym roku, a raczej ich stabilizacji.(PAP)

pif/ asa/

d1r1qyd

Podziel się opinią

Share
d1r1qyd
d1r1qyd