Trwa ładowanie...
d43ofij

DM Trigon wycenia akcje PCC Intermodal metodą DCF na 11,95 zł, a porównawczą na 3,2-6,8 zł

23.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Trigon, w raporcie z 22 września, wyliczyli wartość akcji spółki PCC Intermodal w oparciu o metodę DCF na 11,95 zł. Wycena porównawcza na lata...

d43ofij
d43ofij

23.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Trigon, w raporcie z 22 września, wyliczyli wartość akcji spółki PCC Intermodal w oparciu o metodę DCF na 11,95 zł. Wycena porównawcza na lata 2012-2013 dała natomiast wartość w przedziale 3,2 - 6,8 zł na akcję.

Analitycy DM Trigon zauważyli, iż transport kolejowy, a w szczególności segment intermodalny znajduje się w początkowej fazie rozwoju, dlatego inwestycje w spółki operujące na tym rynku powinny być traktowane jako długoterminowe. W związku z tym, preferowaną przez nich metodą wyceny walorów spółki jest DCF.

Podkreślają jednak jeszcze jedną możliwość wyceny walorów spółki.

"Proponujemy także spojrzeć na wycenę przez pryzmat potencjalnej stopy zwrotu możliwej do uzyskania w przypadku wyjścia z inwestycji w PCC Intermodal poprzez odsprzedanie do inwestora strategicznego. W zależności od momentu sprzedaży cena może wynieść nawet ponad 20 zł/akcję" - napisano w raporcie.

d43ofij

Analitycy oczekują wzrostu rynku przewozów kontenerowych w tempie 8-10 proc. rocznie i zwiększenia roli transportu kolejowego. W związku z tym, spodziewają się poprawy wyników PCC Intermodal w najbliższych latach.

"Rozwój rynku przewozów intermodalnych oraz pierwsze efekty przeprowadzonych inwestycji w obiekty terminalowe przyczynią się do dynamicznego zwiększenia przychodów i wykazania pozytywnego wyniku już w roku bieżącym. W kolejnych latach prognozujemy dalszy wzrost wolumenu przewozów oraz optymalizację parametrów operacyjnych, co pozwoli zwiększyć rentowność prowadzonego biznesu" - napisano.

Analitycy spodziewają się w latach 2011 - 2015 średniorocznego tempa wzrostu przychodów spółki na poziomie 40 - 50 proc. i wzrostu zysku netto do ok. 115 mln zł.

Oceniają, że planowane otwarcie przez spółkę nowego terminalu przeładunkowego wywoła pozytywne reakcje inwestorów.

d43ofij

"Wkrótce uruchomiony zostanie pierwszy nowoczesny lądowy terminal przeładunkowy spółki w Kutnie. Wydarzenie to jest bardzo istotne zarówno z punktu widzenia biznesowego (zwiększenie potencjału oraz poprawa jakości świadczonych usług intermodalnych), jak i wizerunkowego (spełnienie głównego celu IPO). Oczekujemy pozytywnej reakcji inwestorów" - dodano.

Na 2011 rok prognozują dla spółki 162,4 mln zł przychodów i 4,4 mln zł zysku netto. W roku 2012 spodziewają się 278,8 mln zł przychodów i 24,4 mln zł zysku netto.(PAP)

mto/ osz/

d43ofij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43ofij