Trwa ładowanie...

Do której możesz zrobić zakupy - pełna lista

Jak co roku przed wigilijną wieczerzą pojawiły się protesty w obronie pracowników. NSZZ „Solidarność” prowadzi akcję „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” zachęcając do skrócenia handlu w Wigilię. Na celowniku znalazły się markety, które zaplanowały handel do godz. 15.00 - 16.00.

Share
Do której możesz zrobić zakupy - pełna listaŹródło: Thinkstockphotos
d213af9

Jak co roku przed wigilijną wieczerzą pojawiły się protesty w obronie pracowników. NSZZ "Solidarność" prowadzi akcję "Nie przehandluj pierwszej gwiazdki"zachęcając do skrócenia handlu w Wigilię. Na celowniku znalazły się markety, które zaplanowały handel do godz. 15.00- 16.00.

- Naprawdę nie trzeba czekać ze sprawunkami do przysłowiowej pierwszej gwiazdki. Cieszy nas, że coraz więcej klientów to rozumie. Liczymy też, że zrozumieją to szefowie sieci handlowych - mówi Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności".

Większość sklepów nie ma jednak zamiaru zamykać sklepów przed 15. Do 14.00 czynne będą Biedronka, Kaufland, Selgros, Netto, Lewiatan i Lidl.

d213af9

"Kierownictwo Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - właściciela Biedronki - podjęło decyzję o skróceniu czasu pracy, mając świadomość, jak ważne są dla nich przygotowania i spędzenie tradycyjnego wieczoru wigilijnego z bliskimi" - poinformowała firma w komunikacie.

O 15.00, czyli jeszcze przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki, zamykają się sklepy Auchan, Real, Carrefour, część sklepów E.Leclerc i PoloMarket.
Do 16.00 czynna będzie część placówek w województwach Kujawsko-Pomorskim, Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim. - Przy wejściu do sklepów wisi informacja na temat godzin otwarcia. Zachęcamy do sprawdzenia - mówi Dominika Kulesza z PoloMarketu.

Do 16.00 czynne będą także sklepy sieci Tesco, a także hipermarket E.Leclerc na warszawskim Ursynowie. W wigilię zmieniają się także godziny rozpoczęcia pracy. I tak np. część sklepów Auchan będzie czynna od godziny 7.00, część od 8.00.

Zmiany przedświąteczne

Sieci zmieniają także godziny otwarcia w ostatnie dni przed świętami. W Auchan już od 14 grudnia wszystkie placówki czynne są do 23.00. Podobnie hipermarkety Carrefour, Real i E.Leclerc. Aż do północy zrobimy zakupy w Kauflandzie. "Drodzy Klienci, aby zakupy świąteczne były dla Was jeszcze wygodniejsze, w okresie od 21 do 23 grudnia wydłużyliśmy czas pracy naszych sklepów - poinformowała sieć na swojej stronie internetowej.

d213af9

Sklepy innych sieci czynne będą w normalnych godzinach pracy. Markety Tesco do 22.00 lub 23.00 w zależności od lokalizacji. Oczywiście nie dotyczy to placówek czynnych całą dobę. Te po zamknięciu w Wigilię otworzą się 27 grudnia o 6 rano.

W Boże Narodzenie zgodnie z wymogami ustawy wszystkie sklepy będą zamknięte. Handel możliwy będzie w sklepach przy stacjach benzynowych, czynne mogą być także sklepy spożywcze pod warunkiem, że za kasą staną właściciele. Pracownicy zatrudnieni na etacie muszą mieć wolne. Niektóre sklepy omijają ten przepis, zatrudniając osoby na umowę zlecenie.

Zakupy będzie prawdopodobnie można zrobić w placówkach sieci Żabka. Jak informuje Anna Łukasiewicz z Żabki, ajenci mają wolną rękę w podjęciu decyzji, czy chcą otwierać swoje sklepy. Wiele z nich w zeszłym roku była czynna w Boże Narodzenie. W Wigilię większość sklepów zamknie się o 16.00

Inna sieć zrzeszająca franczyzobiorców - Intermarché sugeruje godzinę zamknięcia sklepów. - Zarząd centrali Grupy Muszkieterów wydał rekomendację dla wszystkich właścicieli, aby w Wigilię sklepy zamknąć o godzinie 14.00. Zarząd ma nadzieję, że przedsiębiorcy zarządzający supermarketami Intermarché i Bricomarché dostosują się do tej prośby - informuje Bartłomiej Tarłowski z Grupy Muszkieterów.

d213af9

Sylwester w supermarkecie

Gdy minie świąteczna gorączka sklepy zaczną się przygotowywać się do Sylwestra. W E.Leclerc część sklepów już od 29 grudnia będzie otwarta od 8 rano (normalnie od 9.00).

30 grudnia pracę wydłużą także hipermarkety Carrefour i Real. Wszystkie sklepy tej pierwszej będą czynne do 23.00. W przypadku Reala do 11. wieczorem pracować będzie większość sklepów - informacja o szczegółowych godzinach otwarcia wywieszona będzie od 27 grudnia.

W Sylwestra większość sklepów czynnych będzie do 18. E.Leclerc na warszawskim Ursynowie czynny będzie do 19.00, niektóre sklepy tej sieci jedynie do 17.00. Do 18.00 czynne będą także całodobowe sklepy Tesco. Wyjątkiem wśród sklepów tej sieci będzie jeden ze sklepów w Łodzi. Zamknięty będzie już od 15.00.

(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)
d213af9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d213af9
d213af9