Trwa ładowanie...
d1hntnf
d1hntnf

Do PZU zgłoszono 49,2 tys. szkód powodziowych

28.05. Warszawa (PAP) - Do PZU zgłoszono 49,2 tys. szkód powodziowych. Zarząd ocenia, że wysokość odszkodowań powodziowych obciążających wynik PZU SA (po reasekuracji) nie powinna...
Share
d1hntnf

28.05. Warszawa (PAP) - Do PZU zgłoszono 49,2 tys. szkód powodziowych. Zarząd ocenia, że wysokość odszkodowań powodziowych obciążających wynik PZU SA (po reasekuracji) nie powinna przekroczyć 156 mln zł - poinformowało PZU w piątkowym komunikacie.

" Od 15 maja do 27 maja br. do PZU SA wpłynęło 49.235 zgłoszeń szkód powodziowych, z czego w ciągu ostatniego tygodnia (od 21 do 27 maja br.) zgłoszono 28.618 szkód"- napisano w komunikacie..

"Ze względu na wciąż przemieszczającą się falę powodziową, aktualnie nie jest możliwe przedstawienie dokładnej informacji na temat wysokości wypłat brutto z tytułu szkód powodziowych. Ostateczna wycena szkód będzie możliwa dopiero po ustąpieniu wody. Powódź nadal trwa a fala powodziowa dociera do Polski północnej"- dodano.

d1hntnf

PZU podało, że zawarło umowy reasekuracyjne w celu ograniczania wpływu kosztów odszkodowań na wyniki. Funkcjonujące w ramach programu reasekuracyjnego umowy gwarantują ochronę przed szkodami katastroficznymi (m.in. takimi jak powódź, huragan, trąba powietrzna).

"Aktualnie Zarząd PZU SA ocenia, że wysokość odszkodowań powodziowych obciążających wynik PZU SA (po reasekuracji) nie powinna przekroczyć 156 mln zł"- napisano w komunikacie.

Liczba szkód powodziowych zgłoszonych w 2009 roku wyniosła 16.617, co obciążyło wynik spółki kwotą 71 mln zł. (PAP)

gor/ map/

d1hntnf

Podziel się opinią

Share
d1hntnf
d1hntnf