Trwa ładowanie...
d2mbe7e
stocznie
17-11-2009 17:35

Do środy inwestorzy mają czas na wpłatę wadium za majątek stoczni

Chętni na zakup majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie mają czas do 18 listopada na wpłatę wadium, uprawniającego do udziału w przetargach - powiedział PAP zarządca kompensacji Roman Nojszewski. Na 26 listopada zaplanowano przetargi na majątek gdyńskiego zakładu, a dzień później - szczecińskiego.

d2mbe7e
d2mbe7e

- W środę po godz. 18. poinformujemy w komunikacie o liczbie firm, które wpłaciły wadia - powiedział Nojszewski z firmy Bud Bank Leasing, odpowiadającej za podział, wycenę i sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie.

W maju katarski Fundusz Stichting Particulier Fonds Greenrights wylicytował główne części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Inwestor, choć wpłacił wadium w wysokości 8 mln euro, nie zapłacił jednak całości pieniędzy. Później nad przejęciem aktywów stoczni zastanawiała się katarska rządowa agencja Qatar Investment Authority, ale ostatecznie wycofała się z inwestycji.

Po nieudanej sprzedaży głównych aktywów obu stoczni, rząd ogłosił nowe przetargi. Majątek zakładu w Gdyni zostanie wystawiony do sprzedaży w 11 przetargach, a stoczni w Szczecinie - w siedmiu.

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w ubiegłym tygodniu PAP, że od początku października części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie obejrzało kilkunastu inwestorów - zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

- Niektórzy z nich oglądali wszystkie części stoczniowego majątku, ale większość z nich koncentrowała się na poszczególnych aktywach. Jednak na tej podstawie nie należy wyciągać wniosków, ilu jest chętnych na zakup tych aktywów - wyjaśnił Leszkiewicz.

d2mbe7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mbe7e