Trwa ładowanie...
dc68ppx

Dodatek solidarnościowy. Trzeba się pospieszyć, by dostać 1400 zł w lipcu

1400 zł dodatku solidarnościowego. Zostało tylko kilka dni, by złożyć wniosek o wypłatę za lipiec. Komu należy się dodatek solidarnościowy i co trzeba zrobić, aby go dostać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dodatek solidarnościowy 1400 zł za lipiec. Mija czas na złożenie wniosku
Dodatek solidarnościowy 1400 zł za lipiec. Mija czas na złożenie wniosku (money.pl)
dc68ppx

Został tylko tydzień, by w lipcu dostać 1400 zł zasiłku - przypomina "Fakt". Dodatek solidarnościowy wypłacany jest z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Kto może ubiegać się o wypłatę świadczenia?

Czytaj też: Oszustwa "na bon turystyczny". Nie cofną się przed niczym

Dodatek solidarnościowy to nowe świadczenie. Mogą o nie wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku - podaje ZUS.

dc68ppx

Dodatek solidarnościowy to kwota 1400 zł miesięcznie, wypłacana między 1 czerwca a 31 sierpnia. Można go otrzymać najwcześniej po miesiącu, w którym osoba uprawniona złożyła wniosek. Teraz można go dostać już tylko 2 razy (termin na czerwiec minął).

ProteGO Safe: innowacyjny sposób na walkę z następstwami COVID-19

Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym, już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji. Mając status bezrobotnego trzeba niezwłocznie poinformować właściwy urząd pracy o przyznaniu dodatku solidarnościowego.

dc68ppx

Czytaj także: Historyczne porozumienie. Morawiecki: osiągnęliśmy to, co chcieliśmy

O świadczenie można wnioskować wyłącznie drogą elektroniczną, czyli poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Na tej platformie będzie także dostępna informacja o przyznaniu prawa do dodatku solidarnościowego lub decyzja o odmowie.

W razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku, dodatek solidarnościowy trafi na wskazany we wniosku rachunek bankowy w ciągu 7 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc68ppx

Podziel się opinią

Share
dc68ppx
dc68ppx