Trwa ładowanie...
Ewa Kopacz
11-09-2010 11:14

Dodatkowe polisy rozwiążą problem kolejek w szpitalach

Prywatne fundusze zdrowia zakładane przez towarzystwa ubezpieczeniowe będą na równych zasadach rywalizować z NFZ o publiczne składki na zdrowie - pisze "Rzeczpospolita". Gra toczy się o 60 mld zł rocznie.

Dodatkowe polisy rozwiążą problem kolejek w szpitalachŹródło: Jupiterimages
d1u5fio
d1u5fio

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad reformą wprowadzającą konkurencję o obowiązkowe składki zdrowotne. Model z kilkoma funduszami zdrowia ma zacząć obowiązywać w 2014 r. Dwa lata wcześniej na Pomorzu i Dolnym Śląsku ruszy program testowy.

Podobny system działa na świecie. - Każda ubezpieczalnia w Czechach czy na Słowacji chce mieć najwięcej klientów i walczy jakością usług, wymuszając ją też na szpitalach, z którymi współpracuje - mówi Krzysztof Kawalec, prezes spółki Magellan, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Resort chce też rozpowszechnić dodatkowe polisy. Dodatkowa, dobrowolna składka pozwoli kupić świadczenia lepszej jakości. Pacjenci, którzy się na nią zdecydują, będą mogli korzystać z wyższego standardu leczenia albo opłacić badania, jeśli kontrakt szpitala z NFZ na nie się wyczerpał.

d1u5fio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u5fio