Dolar ponownie rośnie w siłę

Teoretycznie inwestorzy powinni obawiać się jutrzejszych bardziej "gołębich" od reszty swoich kolegów słów szefa FED przed Kongresem, a także publikacji zapisków z ostatniego posiedzenia FED, które mogą wskazać, że pozycja "jastrzębi" nie jest silna i tym samym szanse na ograniczenie programu QE3 są niewielkie.

Dolar ponownie rośnie w siłę
Źródło zdjęć: © DM BOS

Praktyka pokazuje jednak, że dzisiaj dolar zyskuje, co pokazuje, że dla rynków ważniejsze staje się to, co jest mniej przewidywalne, a może wiązać się z dużym ryzykiem - czwartkowy odczyt PMI dla chińskiego przemysłu, oraz analogiczne dane ze strefy euro. Z tym, że o ile marazm w Eurolandzie jest już w pewnym sensie wyceniony, to już spadek wskaźnika PMI poniżej 50 pkt. w Chinach, mógłby wywołać spore zamieszanie. A to jak wiadomo, zawsze bywało wsparciem dla dolarowych byków.

Na wykresie BOSSA USD widzimy, że w ujęciu tygodniowym rośnie prawdopodobieństwo opuszczenia górnego ograniczenia kanału wzrostowego jeszcze w tym tygodniu. Gdyby miało do tego dojść, to dolar powinien wybić nowe szczyty w wielu relacjach - do euro (spadek EUR/USD poniżej 1,2795), do jena (wzrost ponad 103,299), czy też do australijskiego dolara (zejście poniżej 1,9709). Nie należy jednak zapominać, że na dzisiejszy wynik BOSSA USD wpływ miał chociażby wyraźny spadek GBP/USD po publikacji niższej od spodziewanej inflacji PPI i CPI, która zwiększyła prawdopodobieństwo powrotu do programu QE, gdyby dane makro na powrót stały się rozczarowujące (dlatego ważniejsze będą czwartkowe odczyty PKB za I kwartał - drugi odczyt, niż publikowane już jutro zapiski z ostatniego posiedzenia Banku Anglii).

Po południu EUR/USD oscylował wokół 1,2855 (wsparcie w postaci strefy 1,2842-55) nie zostało tym samym wyraźnie złamane, a USD/JPY utkwił wokół 102,80. W przypadku EUR/USD mocny opór to 1,2880-1,2900, a dla USD/JPY ważne mogą być okolice 102,50.
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
DM BOŚ

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/31333/dolar_ponownie_rosnie_w_sile.pdf )

_ Nota prawna: Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców.
Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. _

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
notowania walutrynek walutowykomentarz walutowy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)